Który Linux jest najładniejszy w 2019 roku? Wybierzcie z nami najładniejszą dystrybucję!

Maksym SłomskiSkomentuj
Który Linux jest najładniejszy w 2019 roku? Wybierzcie z nami najładniejszą dystrybucję!
{reklama-artykul}
Nasz artykuł o najlepszych dystrybucjach Linuxa w 2019 roku cieszył się naprawdę sporą popularnością. Staraliśmy się w nim wybrać garść najciekawszych dystrybucji Linuxa dla każdej ze stworzonych uprzednio kategorii. Spore emocje wśród Was wzbudził choćby Elementary OS, który został wytypowany przez nas jako najładniejszy.

W tym wpisie postaramy się zaproponować Wam kilka dystrybucji Linuxa, które powszechnie chwalone są za swój bardzo estetyczny wygląd. Tym razem wybór najładniejszej z nich pozostawiamy czytelnikom. Dajcie znać w komentarzach który z Linuxów jest tym najpiękniejszym.

Deepin

Deepin pobierz

Nasze propozycje zaczynamy od Deepina, który często wymieniany był w komentarzach pod poprzednim artykułem jako najładniejsza z dystrybucji Linuxa. Ta chińska dystrybucja stawia przede wszystkim na minimalistyczny i przejrzysty interfejs, w którym jakiś czas temu zagościły ładne efekty rozmyć i przezroczystyści, nadające mu nowoczesny wygląd. Deepin korzysta z autorskiego środowiska Deepin Desktop Environment. Nie zabrakło bardzo przyjaznego instalatora i wbudowanego w system sklepu z aplikacjami, które ułatwią korzystanie z niego osobom początkującym.

Więcej szczegółów na temat najnowszej wersji Deepin 15.11 znajdziecie tutaj.

Pop!_OS

Pop OS pobierz 2

Pop!_OS to tworzony przez firmę System76 OS bazujący na Ubuntu, który niedawno doczekał się wersji oznaczonej numerem 19.10. Pop!_OS 19.10 zwróci uwagę wielu trybem ciemnym działającym w każdym zakamarku systemu i ładną, kontrastową paletą kolorów. Atutami Pop!_OS są wszechobecna świeżość i minimalizm. Dystrybucja wykorzystuje GNOME 3.34 i jądro Linux 5.3.

Feren OS

feren os

Chcecie Linuxa, który odrobinkę przypomina miks Windowsa 10 z macOS? Postawcie na distro Feren OS bazujące na Linuxie Mint. Twórcy systemu postawili na naprawdę estetyczne, zmodyfikowane środowisko Cinnamon, w którym odnajdą się z miejsca użytkownicy systemów Apple i Microsoftu. Sporą zaletą tej dystrybucji są daleko idące możliwości personalizacji, tła, ikon i wielu innych wizualiów, które pomogą uszyć ten atrakcyjny system na miarę swojego gustu. Ach, Feren OS to propozycja dla osób lubiących „płaski” design!

 

Zorin OS

Zorin OS

Wśród Linuxów znajdziecie systemy, która łączą w sobie przyjazną obsługę z cieszącym oczy wyglądem. Zorin OS to doskonały przykład Linuxa polecanego wszystkim użytkownikom komputerów zaczynającym dopiero przygodę z tego rodzaju oprogramowaniem, kuszącym jednocześnie szatą graficzną. W czerwcu OS doczekał się wydania oznaczonego numerem 15, które wprowadziło całą masę ciekawych nowości. Wszystkie opisaliśmy tutaj. Wśród nich warto wymienić odświeżony wygląd aplikacji, adaptacyjne tło dostosowujące się do pory dnia i nowy temat pulpitu.

Solus OS

solus budgie

Solus OS to stosunkowo świeża dystrybucja, o której wielu z Was mogło jeszcze nie słyszeć. Stanowi on ciekawą propozycję dla osób szukających systemu, który po prostu… działa. Zaletą samą w sobie dla wielu może być środowisko Budgie zbudowane w oparciu o GNOME pozbawione Shella. Istotną nowością jest wsparcie dla snapów, a ogromną zaletą wsparcie ze strony twórców, którzy na bieżąco implementują wiele ciekawych nowości. Do wszystkich aplikacji w systemie uzyskacie dostęp z poziomu czytelnego menu.

Elementary OS

Elementary OS

Oto system wybrany przez nas jako najładniejszy w sierpniowym zestawieniu. Dystrybucja bazująca na Ubuntu korzysta ze środowiska graficznego Pantheon mocno inspirowanego wyglądem systemu macOS od Apple. Jeśli chcecie, aby Wasz notebook wyglądał od strony interfejsu jak Mac, to wiecie co robić. Elementary OS nie zawiera niemal żadnego preinstalowanego oprogramowania, więc to po Waszej stronie będzie leżeć jego pełna personalizacja.

To jak, który Linux jest najładniejszy? A może najładniejsza jest któraś z propozycji nieobecnych na liście?

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.