Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome 78 wydany. Kilka ciekawych zmian
Środa, 23 Październik 2019 09:03, Wpisany przez Maksym Słomski
Chrome 78
Nowy, lepszy Chrome.

Najpopularniejsza przeglądarka na świecie, z której korzysta obecnie ok. 70% wszystkich internautów doczekała się nowej wersji. Google Chrome 78 został własnie udostępniony na systemu Windows, macOS, Linux, ChromeOS, Android i iOS. Nowa wersja Chrome wprowadza kilka drobnych, ale dość istotnych zmian.

Od teraz będzie można wysyłać jeszcze więcej treści na zsynchronizowany z desktopową przeglądarką smartfon - m.in. numery telefonów. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wyświetlony numer i skorzystać z nowej opcji dialogowej, by przesłać go na wskazane urządzenie.

Nowością jest także nowe menu personalizacji na zakładce nowej karty, tryb ciemny wymuszony na każdej ze stron po jego włączeniu, usunięcie starej funkcji bezpieczeństwa XSS Auditor i dodanie wsparcia dla narzędzia Password Checkup. Waszą uwagę zwróci także więcej informacji wyświetlanych po najechaniu kursorem myszy na którąkolwiek z otwartych zakładek.

Warto wspomnieć o testowej implementacji nowego protokołu DNS-over-HTTPS (DoH). Protokół ten ukrywa zapytania i odpowiedzi DNS w ramach zwykłego ruchu HTTPS.

Oczywiście Chrome 78 to także poprawki kilku bugów oraz stabilniejsze i szybsze działanie. Posród najważniejszych z 37 załatanych wrażliwości wymienia się błędy o numerach CVE-2019-13699, CVE-2019-13700 oraz CVE-2019-13701, za których wykrycie Google zapłaciło łącznie 36 000 dolarów w ramach swojego programu.

Źródło: Chrome