Instalki.pl » Aktualności » Software » Jest i on - ciemny motyw debiutuje w Gmailu na Androida i iOS
Wtorek, 22 Październik 2019 20:44, Wpisany przez Piotr Malinowski
gmail dark
Nareszcie!

O tym, że Gmail na oba tytułowe platformy wzbogaci się o ciemny motyw pisaliśmy nie raz. We wrześniu informowaliśmy o rozpoczęciu wdrażania tej nowości. Wygląda na to, iż dzisiejszy wpis będzie tym wieńczącym całą historię związaną z dark mode dla klienta pocztowego od Google.

Okazuje się bowiem, że update zawierający możliwość przejścia na ciemną stronę mocy został zainicjowany właśnie po stronie serwera. Oznacza to ni mniej ni więcej, iż już za maksymalnie kilka tygodni wszyscy użytkownicy otrzymają stosowną aktualizację. Pierwszeństwo oczywiście należy do osób posiadających smartfon z Androidem 10 lub iOS 13.

Jak możemy zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu, ciemny motyw prezentuje się schludnie i jednolicie. Przede wszystkim jednak jest spójny z innymi aplikacjami od Google, które także obsługują tzw. dark mode. Takich programów jest coraz więcej.

gmail ciemny motyw 11Źródło: 9to5google

gmail ciemny motyw 22
Źródło: 9to5google

Jeśli posiadacie smartfon z Androidem 10 lub iOS 13 i macie ustawiony ogólny ciemny motyw, to Gmail powinien zmienić kolor automatycznie na przestrzeni najbliższych dni. Właściciele starszych wersji oprogramowań na dark mode przestawią się za pomocą specjalnego przełącznika w ustawieniach usługi.

Źródło: 9to5google