Instalki.pl » Aktualności » Software » TeamSpeak w nowej odsłonie. Kultowy komunikator doczekał się wielkich zmian
Środa, 16 Październik 2019 22:21, Wpisany przez Piotr Malinowski
teamspeak nowy
Pamiętacie o nim?

Dobra, to pytanie retoryczne. TeamSpeak nadal jest bardzo popularnym programem do komunikacji pomiędzy graczami, lecz nie da się ukryć, że jego renoma została nieco nadszarpnięta przez Discorda. Twórcy tytułowej usługi zapewne zdają sobie z tego sprawę, ponieważ właśnie zapowiedzieli ogromną aktualizację, która wprowadza kilka rozwiązań znanych właśnie z dzisiejszego „lidera” gamingowych komunikatorów.

Mówimy o zupełnie nowym kliencie TeamSpeaka, który znacząco różni się od tego obecnego przez kilkanaście ostatnich lat. Przede wszystkim mamy do czynienia z unowocześnieniem całego interfejsu i wprowadzeniem ciemnego motywu. Pojawiają się głosy o kopiowaniu wzornictwa od Discorda, ale moim zdaniem jest to spore nadużycie.Twórcy TeamSpeaka chwalą się dbaniem o prywatność użytkowników, darmowymi głosowymi serwerami (do 10 osób), globalnym czatem, lepszą jakością audio rozmów oraz ogólnie sprawnością działania platformy. Mimo że TS nie cieszy się już taką popularnością jak kiedyś, to z pewnością zmiany ucieszą stałych konsumentów.

Obecnie trwają beta testy nowego TeamSpeaka, więc na jego premierę przyjdzie jeszcze trochę poczekać. No właśnie – planujecie czekać, czy preferujecie Discorda oraz inne komunikatory?

Źródło: TeamSpeak