Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft bierze się za ciemny tryb w swoich aplikacjach na iOS
Środa, 16 Październik 2019 22:15, Wpisany przez Piotr Malinowski
microsoft office ios
Właściciele iPhone’ów – radujcie się!

Jeśli sądzicie, że Microsoft faworyzuje użytkowników Androida, to dzisiejsza informacja być może zmieni Wasz pogląd. Okazuje się bowiem, że cztery aplikacje od giganta z Redmond na system iOS otrzymały właśnie ważną aktualizację.

Oczywiście chodzi o update wprowadzający ciemny motyw. Jakie usługi obejmuje? Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote – mówimy więc o dosyć popularnym kwartecie. Nowość była zapowiadana już w sierpniu bieżącego roku, kiedy to Microsoft planował „wprowadzenie trybu ciemnego do szeregu aplikacji z pakietu Microsoft 365”.Część użytkowników może słusznie zauważyć, że wspomniany pakiet to nie tylko cztery aplikacje, których tyczy się artykuł. Zawiera on w sobie także narzędzia pokroju SharePoint, Planner oraz Do-Do. Microsoft zapewnia, iż otrzymają one ciemny motyw już w niedalekiej przyszłości.

Po liczbie newsów na temat implementacji ciemnego motywu do wielu aplikacji można dojść do wniosku, że dark mode jest pożądaną funkcją przez wielu użytkowników. Pomaga on nie tylko zmniejszyć zmęczenie oczu czy wydłużyć czas pracy baterii smartfona, ale także uczynić nasze sprzęty nieco bardziej estetyczniejszymi i spójnymi.

Źródło: Phone Arena