Instalki.pl » Aktualności » Software » Zamyka się sklep z aplikacjami dla Windows Phone 8.1
Środa, 16 Październik 2019 09:23, Wpisany przez Maksym Słomski
windows phone 8.1 aplikacje
Śpij słodko, aniołku.

Niektórzy z Was poczują teraz mocne ukłucie w serduszku, ale ten moment po prostu musiał kiedyś nadejść. Wsparcie dla systemu Windows Phone 8.1 zostało zakończone 11 lipca 2017 roku i kwestią czasu było to, kiedy zostanie zamknięty sklep z aplikacjami przeznaczonymi na tę platformę. Najpierw deweloperzy aplikacji utracili możliwość udostępniania dla nich aplikacji z dniem 1 lipca 2019 roku. Teraz przyszedł czas na rozwiązanie ostateczne.

Sklep z aplikacjami dla Windows Phone 8.1 zamknie się 16 grudnia 2019 roku. Oznacza to, że korzystający z urządzeń z tym systemem nie tylko nie będą mogli instalować nowych aplikacji, ale także reinstalować tych obecnych na ich smartfonach. Niektórzy użytkownicy smartfonów Lumia będą mogli zaktualizować oprogramowanie do Windows 10 Mobile, ale wsparcie dla niego skończy się i tak definitywnie z końcem bieżącego roku. Windows dla smartfonów jest systemem martwym i jedynym rozwiązaniem jest zmiana platformy.

W Internecie wciąż da się przeczytać głosy osób, które uparcie obstawiają przy Windows Phone 8.1 i nie zamierzają z niego rezygnować. Nie spodziewamy się, aby wiele takich osób było wśród czytelników Instalek, ale... czy ktoś z Was użytkuje jeszcze smartfon z tym systemem? Jeśli tak to... dlaczego?

Źródło: Microsoft