Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Pay zastąpi karty transportu publicznego. Nie mogę się doczekać!
Wtorek, 15 Październik 2019 10:55, Wpisany przez Maksym Słomski
g pay karta transportu publicznego
Bilet miesięczny w smartfonie.

Możliwości systemu płatności Google Pay zwiększają się właśnie w wysoce pożądany sposób. Rewolucja pierwotnie ominie Polskę, ale kwestią czasu powinno być to, aby nowa funkcja trafiła także na smartfony Polaków. Chodzi o możliwość płacenia za transport publiczny w ramach Google Pay, a nawet dodawanie do aplikacji kart transportu publicznego.

Pierwszą firmą, która zaoferuje możliwość płatności za przejazdy jest Cubic Transportation Systems, która to nawiązała właśnie współpracę z Google. Nowy system płatności ma być nie tylko wygodny, ale zmniejszyć koszty związane z wydawaniem i produkcją kart. Obecnie mieszkańcy Londynu mogą już płacić za transport publiczny poprzez Google, jednak dotyczy to wyłącznie pojedynczych przejazdów. Innowacja polegać będzie na możliwości opłacania biletów czasowych, miesięcznych, kwartalnych lub rocznych. Wkrótce popularne "Oysterki" będzie można po prostu dodać do apki.

Cubic Transportation Systems nie sprecyzowało jeszcze w jakich miastach wdroży system w pierwszej kolejności, ale z pewnością będą to największe miasta, w których działa firma - Londyn, Nowy Jork, Sydney, San Diego, Los Angeles i San Francisco. Czekamy na to, aż pierwsze firmy działające w Polsce nawiążą podobną współpracę z Google.

Jedna fizyczna karta w portfelu mniej to zawsze dobre wieści. Na przestrzeni ostatnich lat różne firmy dosłownie zarzucają konsumentów kartami lojalnościowymi, płatniczymi i podobnymi. Możliwość przypisania różnego rodzaju kart do smartfonu to ogromna wygoda. W tym roku zostawiłem na przykład dowód osobisty w domu i udałem się na wybory z aplikacją mObywatel z podpiętą funkcją mTożsamość. Mieszkam w dużym mieście, a głosując przed godziną 21 byłem dopiero drugą (!) osobą, która wylegitymowała się w ten sposób przed komisją.

Aplikację mObywatel pobierzecie poprzez naszą bazę plików. Aby dodać do niej różne funkcje potrzebowali będziecie Profilu Zaufanego. Założycie go w trymiga korzystając z naszego poradnika. Warto!

Źródło: Engadget