Instalki.pl » Aktualności » Software » Platforma GeForce Now trafiła na Androida
Poniedziałek, 14 Październik 2019 21:15, Wpisany przez Piotr Malinowski
geforce now android 1
Zainteresowani?

O tym, że Nvidia planuje wprowadzenie usługi GeForce Now na Androida dowiedzieliśmy się w sierpniu bieżącego roku. Krok ze strony producenta nie jest zbyt zaskakujący – w końcu coraz więcej firm zaczyna rozważać streaming gier z PC na smartfony.

Warto na samym początku przybliżyć nieco zasady działania GeForce Now. Jest to nic innego jak usługa streamingowa pokroju swojego młodszego brata Google Stadia. Do działania wymaga jedynie szybkiego łącza internetowego oraz dostępu do interesującej użytkownika gry na platformie Steam. Nie ma mowy o wymaganiach sprzętowych – wszystkie dane przesyłane są strumieniowo z serwerów Nvidii.

Idąc tym tokiem myślenia – dostępność GeForce Now na Androidzie oznacza ni mniej nie więcej, że w wymagające gry z PC już niedługo zagramy także na smartfonie ze średniej półki. Telefon – żeby móc skorzystać z usługi – musi być wyposażony w co najmniej 2 GB pamięci RAM.Na ten moment z mobilnej odsłony GeForce Now skorzystać mogą wyłącznie południowokoreańscy gracze. Jedynym sposobem, by protestować platformę w Polsce jest pobranie pliku APK. Oficjalna aplikacja zostanie udostępniona w bliżej nieokreślonym terminie.

Nvidia zaleca ponadto skorzystanie z gamepadów Bluetooth pokroju kontrolera SHIELD, Razer Raiju Mobile oraz Steelseries Stratus Duo.

Źródło: The Verge