Instalki.pl » Aktualności » Software » Extreme Football – do ideału daleko, ale zabawa przednia (recenzja)
Sobota, 12 Październik 2019 09:31, Wpisany przez Przemysław Kreft
Extreme Football
Nowy tytuł dla fanów gier piłkarskich.

Nie da się ukryć, że seria FIFA zdominowała rynek gier piłkarskich i stała się wręcz synonimem tego typu produkcji. Jedynym godnym rywalem jest Pro Evolution Soccer. Nie oznacza to jednak, że inne produkcje o tematyce piłkarskiej nie mają zupełnie szans na sukces. Szczególnie na rynku mobilnym, który rządzi się swoimi prawami (i ograniczeniami urządzeń).

Extreme Football – wciągające mecze ulicznej piłki nożnej

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,39 zł - 444,99 zł za element / Android: 5.0 i nowsze
Extreme FootballExtreme Football to nowa propozycja, która ma spory potencjał dotrzeć do miłośników piłki na całym świecie. Zabiera nas w świat ulicznej piłki nożnej (street football). Toczymy krótkie, 3-minutowe mecze online w drużynach składających się maksymalnie z trzech zawodników (plus bramkarz).

Zawsze sterujemy tylko jednym (swoim) zawodnikiem. Zabawa oparta na trybie multiplayer to spory atut Extreme Football. Mecze nabierają dzięki temu dynamiki i są o wiele mniej przewidywalne niż starcia z wirtualnymi przeciwnikami. Kolejnym plusem jest sterowanie – jest dość intuicyjne i nie przytłacza mnogością wirtualnych przycisków.


Zwycięstwa pozwalają nam rozwijać naszego zawodnika i odblokowywać nowe postacie. Każda ma inne umiejętności i inne akcje specjalne. Nie brakuje oczywiście mikropłatności, które nie są jednak wymagane do przyjemnej rozgrywki (jeśli możemy pogodzić się z wolnym rozwojem postaci i rzadkimi okazjami odblokowania nowych). Minusy? Bramkarze nie stawiają poprzeczki zbyt wysoko (niczym niezwykłym jest zdobywanie goli prawie z połowy boiska), zawodnicy biegają nieco ociężale i brakuje urozmaiceń w postaci turniejów.

Extreme Football to ciekawy tytuł, który warto wypróbować. Jeżeli twórcy wyeliminują słabe punkty i nie zepsują grywalności przez mikropłatności, ma szansę odnieść spory sukces.


Czytaj również: AMD Ryzen 5 3600 - recenzja procesora