Instalki.pl » Aktualności » Software » Adobe anuluje subskrypcje usług użytkownikom z całego kraju i nie zwróci pieniędzy
Środa, 09 Październik 2019 07:49, Wpisany przez Maksym Słomski
adobe wenezuela
Prezydent Trump każe, firmy muszą.

Na nowej, realizowanej niezwykle stanowczo polityce amerykańskiego rządu tracą nie tylko państwa, ale także ich obywatele. Na mocy nakazu administracji Stanów Zjednoczonych amerykańskie firmy zerwały wcześnie współpracę z wybranymi firmami chińskimi, na czym cierpi choćby Huawei i nowe smartfony Huawei Mate 30. Na celowniku są także inne kraje, o czym 28 października przekonają się dotkliwie Wenezuelczycy korzystający z usług firmy Adobe.Firma Adobe deaktywuje wszystkie konta użytkowników swoich usług na terenie Wenezueli. Przedstawiciele producenta podają, że ma to związek z wytycznymi przekazanymi przez prezydenta Donalda Trumpa i Rozporządzeniem Wykonawczym 13884 wydanym przez rząd Stanów Zjednoczonych. Deaktywowane zostaną zarówno konta bezpłatne, jak i opłacane, a ich użytkownicy będą pozbawieni po tym terminie pozbawieni prawa do odzyskania swoich pieniędzy (!). Tylko do 28 października obywatele Wenezueli mają czas na pobranie swoich plików i rozstanie z produktami Adobe.

Nie wszystkie firmy interpretują przepisy w ten sam sposób co Adobe. Microsoft w dalszym ciągu ma zamiar świadczyć tam usługę Office 365. Rozporządzenie mówi bowiem jasno, że jest wymierzone w rząd Wenezueli oraz osoby, które go materialnie wspierają - nie zaś szeregowych obywateli tego kraju.

Stany Zjednoczone najmocniej ograniczyły swoje stosunki handlowe z Wenezuelą, Iranem, Koreą Północną i Syrią.

Źródło: Arstechnica