Instalki.pl » Aktualności » Software » Zaszyfruj dowolny dysk, za darmo! Wydano VeraCrypt 1.24
Poniedziałek, 07 Październik 2019 11:01, Wpisany przez Maksym Słomski
veracrypt pobierz
Lubiany soft w nowej odsłonie

Doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji popularnego i cenionego narzędzia do szyfrowania dysków twardych oraz przenośnych. Darmowa, otwartoźródłowa aplikacja VeraCrypt 1.24 jest już dostępna w naszej bazie plików. Co nowego czeka na użytkowników forka nierozwijanego już programu TrueCrypt?

Wśród najważniejszych zmian warto wymienić zwiększenie maksymalnej długości hasła do 128 bajtów w kodowaniu UTF-8. Pojawiło się także nowe sprzętowe RNG bazujące na fluktuacjach synchronizacji taktowania procesora "Jitterentropy" Stephana Muellera, jako dobra alternatywa dla dotychczasowego CPU RDRAND. Twórcy oprogramowania obiecują także 10-procentową optymalizację wydajności trybu XTS na 64-bitowych systemach korzystających z SSE2.

Najwięcej zmian dotyczy aplikacji w wersji na komputery z Windowsem. Wśród ciekawszych należy wspomnieć o tym, że pamięć używana przez VeraCrypt jest teraz niedostępna dla osób niebędących administratorami, co redukuje ryzyko ataku. Usprawniono także działanie bootloadera MRB i wprowadzono opcję kasowania wszystkich kluczy szyfrowania z pamięci po podłączeniu nowego urządzenia.

Wszystkie nowości w wersji 1.24 znajdziecie w informacjach o wydaniu opublikowanym na oficjalnej stronie projektu.

VeraCrypt 1.24 dostępny jest w wersjach na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.


Źródło: Veracrypt