Instalki.pl » Aktualności » Software » Dlaczego każda przeglądarka nie ma takiego narzędzia, jak Vivaldi 2.8?!
Czwartek, 03 Październik 2019 09:35, Wpisany przez Maksym Słomski
vivaldi 2.8 notes
To tylko jedna z wielu przydatnych funkcji.

Desktopowa wersja przeglądarki Vivaldi 2.8 jest dostępna do pobrania mniej więcej od połowy września. Narzędzie zaprojektowane przez współzałożyciela Opery i bazujące na silniku Chromium daje naprawdę sporo dobrych argumentów, aby sprawdzić jego możliwości. Jednym z najmocniejszych jest zintegrowane narzędzie do tworzenia notatek. Jeśli jesteście uczniami, studentami lub pracujecie na co dzień przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej - nie powinniście lekceważyć tej funkcji.

Po Vivaldi Notes sięgnąć można wyjątkowo łatwo. Będąc w oknie przeglądarki wystarczy nacisnąć F2, lub wybrać ikonę z paska narzędzi umieszczonego po lewej stronie. Tak, Vivaldi ma taki pasek i jest naprawdę świetny - podobnie jak pasek wyszukiwarki w prawym górnym rogu interfejsu, gdzie użytkownik sam może wybrać dostawcę wyników wyszukiwania.

vivaldi 2.8 notatki

Notatki można bardzo łatwo organizować, przemieszczać je pomiędzy folderami i podfolderami, a nawet załączać do nich pliki i zrzuty ekranu fragmentów lub całych części stron robione za pomocą jednego przycisku.

Vivaldi notatki 1
Vivaldi notatki 2

Dopóki nie spróbujecie, nie będziecie sobie w stanie wyobrazić jakie to przydatne. Dodatkowo, użytkownik może zmieniać dowolnie rozmiar pola z notatkami i korzystać z niego równolegle do korzystania z innych funkcji przeglądarki.

Vivaldi notatki 3

Chcecie sformatować lub skonwertować swoją notatkę? Nie ma problemu - pomoże w tym widok Markdown.

Co więcej, dostęp do notatek stworzonych na komputerze stacjonarnym uzyskacie także z poziomu smartfonu lub tabletu. Tak, przeglądarka Vivaldi jest dostępna także w wersji na Androida.


Korzystaliście kiedyś z Vivaldi? Na pewno warto dać jej szansę - to prawdopodobnie najlepszy z projektów wykorzystujących Chromium.

Źródło: Vivaldi