Instalki.pl » Aktualności » Software » [Aktualizacja] Huawei Mate 30 bez szans na usługi Google. Popularna metoda zablokowana
Środa, 02 Październik 2019 12:00, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
ubrown1
Działała tylko kilka dni.

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro to naprawdę solidne smartfony – urządzenia mogą pochwalić się między innymi świetnym aparatem fotograficznym. Jednocześnie są to pierwsze sprzęty chińskiego producenta, które nie posiadają dostępu do usług i aplikacji Google. Do sieci przedostała się metoda, która pozwoliła uzyskać pełną funkcjonalność urządzeń, jednak niestety została ona już zablokowana.

Strona LZPlay.net, która pozwalała na zainstalowanie Sklepu Play na smartfonie Mate 30 i 30 Pro jest obecnie offline. Prawdopodobnie cała sytuacja dotyczy zbyt dużego zainteresowania mediów oraz publikacji, w której to twórca popularnej modyfikacji Magisk opisał metodę działania Chińczyków pozwalającą uzyskać dostęp do Usług Google.

LzPlay miało wykorzystywać do działania nieudokumentowane API, które pozwalało na uzyskanie odpowiednich autoryzacji w systemie Android. Specjalny dostęp jest potrzebny ponieważ wiele aplikacji Google instaluje się jako programy systemowe wymagając nadanych uprawnień. Huawei nie uzyskało odpowiednich certyfikacji w przypadku Mate 30 i 30 Pro, tak więc sam proces był naturalnie zablokowany. Dostęp do nieudokumentowanego API miał być jednak kontrolowany w pełni przez Huawei.

huaweimate30lzplay2

Twórca modyfikacji Magisk twierdzi, iż Huawei zezwoliło LZPlay na dostęp do opisywanego API, aby móc wprowadzać stosowne zmiany w systemie. Oficjalne oświadczenie producenta jest jednak inne – Chińczycy nie byli zaangażowani w projekt LZPlay i nie posiadają dostępu do Google Mobile Services. Kropka. Kilka godzin po opublikowaniu teorii przez programistę odpowiedzialnego za Magisk witryna LZPlay zniknęła z internetu – nie wiadomo, co dokładnie się z nią stało.

Można spodziewać się, że w najbliższych miesiącach w sieci pojawi się jeszcze kilka mniej lub bardziej skutecznych propozycji związanej z implementacją usług Google na nowych flagowcach Huawei.

Pytanie tylko czy taka ingerencja w tak drogiego smartfona się opłaca?

[Aktualizacja, 2.10, godz. 16:13]:

Okazuje się, że metoda na wgranie Sklepu Play do smartfonów Huawei Mate 30 znowu działa, a przynajmniej na razie. Jest ryzykowna i trudno zweryfikować uczciwość jej twórców, a więc powinniście wykorzystać do niej nowe konto Google z hasłem, z którego nie korzystacie nigdzie indziej. Wystarczy zainstalować ten plik APK lub skorzystać z dobrze znanej strony izplay.net, na którą wejść należy z poziomu smartfonu Huawei Mate 30 lub Mate 30 Pro.

Działanie metody obrazuje poniższe wideo.Źródło: Android Authority