Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome: denerwują Cię "reklamy" na ekranie Nowa karta? Niedługo będziesz mógł je odrzucić
Czwartek, 26 Wrzesień 2019 20:47, Wpisany przez Piotr Malinowski
google chrome reklamy x 1
Naprawdę kogoś irytują?

Pewien czas temu Google wprowadziło pozornie nieistotny dodatek na ekranie Nowa karta. Mowa o tytułowych „reklamach” pojawiających się w formie podłużnej pigułki u dołu strony – informują one o nadchodzących wydarzeniach, w które zaangażowany jest gigant z Moutain View.

Osobiście nie zwracam uwagi na ten dodatek, lecz zapewne znajdą się osoby, które za wszelką cenę chcą mieć „czysty” ekran główny. Dlatego też Google postanowiło dodać możliwość odrzucenia pojawiającej się wiadomości. Użytkownicy mający dostęp do wersji Canary przeglądarki Chrome dostrzegli przycisk „X” zaraz obok treści informacji promocyjnej.

google chrome reklamy xŹródło: 9to5google

Niestety w tym miejscu muszę Was rozczarować – paska z reklamami nie będzie można wyłączyć permanentnie. Wspomniany wyżej przycisk umożliwia jednorazowe pozbycie się powiadomienia, co zapewne nie spodoba się części internautom.

Kiedy do Google Chrome zawita tytułowa nowość? Jej debiut nastąpi wraz z premierą wersji 79 przeglądarki, czyli… za bliżej nieokreślony czas. Do tej pory zapewne usłyszymy o wielu bardziej znaczących zmianach w usłudze koncernu z Moutain View.

Źródło: 9to5google