Instalki.pl » Aktualności » Software » MIUI 11 oficjalnie - nowe funkcje, które pokochacie
Wtorek, 24 Wrzesień 2019 12:54, Wpisany przez Maksym Słomski
Miui 11 premiera
Wszystko, co chcecie wiedzieć na temat MIUI 11.

Firma Xiaomi zaprezentowała dziś na swojej konferencji całą paletę emocjonujących nowości. Świat mógł zobaczyć nie tylko najtańszy smartfon z obsługą 5G na świecie, czyli Xiaomi Mi 9 Pro 5G, ale także koncept Xiaomi Mi Mix Alpha, który zaskoczył widzów nietypową konstrukcją ekranu. Nie mogło zabraknąć oficjalnej prezentacji MIUI 11, której towarzyszyło ogłoszenie daty premiery nakładki.

MIUI 11 - nowości


W tytule wpisu napisałem, że pokochacie nowości w najnowszej wersji nakładki Xiaomi. Nie kłamałem - sami przyznać musicie, że zmiany są istotne.

Programowalny tryb Dark Mode


Nie musicie liczyć na aktualizację w postaci Androida 10, bowiem tryb ciemny, który będzie można personalizować trafi na smartfony Xiaomi poprzez nakładkę MIUI. Ciemny motyw zagościć ma nie tylko w obrębie systemu i aplikacji Xiaomi, ale także w wybranych apkach od innych deweloperów.

Ulepszony wyświetlacz always-on


"Zawsze włączony wyświetlacz", czyli powiadomienia wyświetlane na wyłączonym ekranie zostały przeprojektowane. Otrzymały one nowe animacje, zawierają od teraz powiadomienia z serwisów społecznościowych i kilka innych nowych ulepszeń.

Miui 11 premiera 2

Nowy font - Milan Pro


Xiaomi zmienia font systemowy, który ma być zoptymalizowany zarówno pod kątem alfabetu łacińskiego, jak i chińskiego. W MIUI 11 pojawia się dynamiczne skalowanie czcionki i zmiana jej grubości celem poprawy czytelności w różnych sekcjach systemu.

Nowe efekty dźwiękowe


Dźwięki towarzyszące użytkowaniu smartfonów Xiaomi z nakładką MIUI 11 mają być bardziej wyrafinowane i mówiąc oględnie: przyjemniejsze dla ucha. Odgłosy te mają być inspirowane naturą - zarówno żywiołami, jak i głosami wydawanymi przez zwierzęta.

Zupełnie nowe ikony


W MIUI 11 będzie miał miejsce długo wyczekiwany redesign wybranych elementów systemu. Zmiany z miejsca zauważycie patrząc na ikony, które są minimalistyczne i sprawiają wrażenie płaskich. Nic dziwnego, że firma za design MIUI 11 otrzymała nagrodę Red Dot Design.

Miui 11 premiera 3

Pakiety aplikacji Mi Work i Mi Go


Ta zmiana nie musi spodobać się każdemu, bo nie każdy lubi dodatkowe apki preinstalowane w systemie. Jeśli wierzyć Xiaomi, Mi Work i Mi Go są realnie użyteczne. Pierwszy pakiet pozwala łatwo udostępniać pliki (w tym naprawdę duże), udostępniać łatwo ekran zdalny oraz ułatwiać zdalne drukowanie. Mi Go z kolei to pakiet funkcji usprawniających użytkowanie smartfonu osobom żyjącym w biegu. Z jego poziomu włączycie tryb czuwania pozwalający smartfonowi działać nawet 24 godziny przy wykorzystaniu 5% baterii, dokonacie szybkich płatności, przeliczycie waluty i wykonacie wiele innych podobnych czynności.

Specjalny tryb dziecięcy


Jeśli szukacie niedrogiego smartfonu dla dziecka, to może się okazać, że wybór urządzenia Xiaomi z MIUI 11 będzie strzałem w dziesiątkę. Chińska firma zapowiedziała, że w oprogramowaniu pojawi się specjalny tryb pozwalający rodzicom kontrolować to, co ich pociechy robią na smartfonie oraz wyznaczać czas dostępny na wykonywanie poszczególnych aktywności.

Mniej reklam


Tak właśnie, Drodzy Czytelnicy. Xiaomi zapowiedziało, że w nakładce MIUI 11 ograniczy liczbę wyświetlanych reklam oraz zadba o to, aby reklamy, które pozostaną były mniej inwazyjne. Europejczycy nie mają jednak czego świętować, bowiem reklamy mogą (a przynajmniej mogli do tej pory) wyłączyć. Powody do radości mają głównie Chińczycy i użytkownicy smartfonów z China ROM.

MIUI 11 - data premiery


Firma Xiaomi potwierdziła dziś, że zacznie udostępniać aktualizację nakładki MIUI już w połowie października. MIUI 11 będzie wypuszczane falami na kolejne urządzenia, wśród których tradycyjnie już nie zabraknie wielu leciwych już modeli smartfonów.

MIUI 11 - które smartfony otrzymają?


Smartfony Mi:

  • Mi 9, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 3, Mi Mix 2s, Mi Mix 2, Mi Mix, Mi Note 3, Mi Note 2 Mi Max 3, Mi Max 2, Mi Max, Mi Play Mi 5c, Mi 5X, Mi 5s, Mi 5s Plus

Smartfony Redmi Note:

  • Redmi Note 7, Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X

Smartfony Redmi:

  • Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 3s, Redmi 3X, Redmi S2

MIUI 11 - otwarta beta


Niestety, otwarta beta która startuje już 27 września 2019 roku będzie dostępna wyłącznie dla oprogramowania MIUI w wersji China ROM. Jakiś czas temu firma Xiaomi zrezygnowała z programu testów dla osób korzystających z MIUI w wersji Global.

Źródło: Xiaomi