Nadchodzą zmiany w interfejsie Asystenta Google. Będzie „gęściej”

Piotr MalinowskiSkomentuj
Nadchodzą zmiany w interfejsie Asystenta Google. Będzie „gęściej”
{reklama-artykul}
Google pewien czas temu zapowiedziało, że przeprojektowany Asystent trafi w pierwszej kolejności na smartfony z rodziny Pixel. Użytkownicy posiadający telefony od innych producentów będą musieli na gruntowną przebudowę „trochę” poczekać. Nie oznacza to jednak, że koncern przez ten czas nie planuje implementować jakichkolwiek nowości.

Gigant z Mountain View testuje obecnie nieco przebudowaną wersję interfejsu Asystenta na system Android. Zmiany nie są być może innowacyjne, ale z pewnością ułatwią życie nie jednemu konsumentowi. Na co dokładnie muszą przygotować się użytkownicy?

Wywołując obecnie Asystenta, naszym oczom ukazuje się okno zajmujące około połowę ekranu. Możemy na nim zobaczyć przywitanie – „Dzień dobry. W czym mogę pomóc?” – oraz dwie propozycje akcji w formie podłużnych pigułek. Przyznacie, że to trochę mało prawda?

Nie każdy ma w każdym momencie możliwość sterowania Asystentem za pomocą głosu. Google zdaje sobie z tego sprawę i planuje do interfejsu usługi wprowadzić specjalną sekcję, która – według najnowszych doniesień – będzie znajdować się nad polem „czatu”.

asystent interfejs zmiany 1

Chodzi o cztery ikony w formie „żetonów” – zastąpić one mają znane już pigułki z akcjami. Asystent wyświetlać będzie więc aż cztery różne sugestie, co z pewnością spodoba się tym osobom, które akurat nie mogą sterować usługą głosem. Na ten moment zgłoszono, że propozycje akcji się nie zmieniają – mamy jednak do czynienia z eksperymentalną wersją nowości, więc ten aspekt z pewnością ulegnie zmianie.

Nie wiadomo czy Google zdecyduje się na wprowadzenie opisanego interfejsu – na szczegóły zapewne przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Źródło: 9to5google

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.