Instalki.pl » Aktualności » Software » Nextplease.app – mobilna wymiana książek (recenzja aplikacji)
Sobota, 14 Wrzesień 2019 10:28, Wpisany przez Przemysław Kreft
Nextplease.app
Masz na półce zalegające książki?

Statystyki dotyczące czytelnictwa w naszym kraju nie napawają optymizmem (delikatnie mówiąc). W związku z tym wszelkiego rodzaju inicjatywy wspierające zmianę tej sytuacji są warte uwagi. Jednym ze sposobów na pobudzenie społeczności czytelniczej jest tzw. bookcrossing, czyli wymiany książek. Wielu z nas ma przecież na półkach masę przeczytanych pozycji, które mogłyby rozpocząć „drugie życie”. Okazuje się, że wystarczy do tego aplikacja na smartfony.

Nextplease.app – aplikacja wspierająca bookcrossing

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze
Nextplease.appNextplease.app to mobilna platforma wymiany książek. Pozwala bezpłatnie wymieniać się przeczytanymi tomami z innymi użytkownikami. Dla ułatwienia rozliczeń w aplikacji stosowana jest wirtualna waluta BookiCoin. Sam projekt ma już ponad rok, ale twórcy właśnie wydali aplikację w nowej formie i planują jej dynamiczny rozwój.

Główną część aplikacji stanowi lista ofert podzielona na trzy zakładki. Możemy wyświetlać wszystkie dostępne książki, pozycje wybrane na podstawie naszych preferencji lub oferty zapisane w ulubionych. Oferta składa się ze zdjęcia, podstawowych informacji na temat książki oraz parametrów dotyczących wymiany (lokalizacja, możliwość wysyłki, koszt). Jeśli zgłosimy chęć wymiany, osoba wystawiająca ofertę zostanie o tym powiadomiona i będzie mogła się z nami skontaktować. Wspomniana wewnętrzna waluta ma ułatwiać wymiany książek o różnej wartości. BookiCoiny – poza wymianami – możemy również kupić za realne pieniądze (1 BookiCoin = 1 zł).

Nextplease.app
Trzeba przyznać, że cały system wymiany zostać dobrze przemyślany. Nie jest przesadnie skomplikowany i z pewnością może pomóc w sprawnym dokonywaniu transakcji. Aplikacja zmaga się jednak z klasycznymi problemami stosunkowo nowej i niezbyt popularnej produkcji. Pojawiają się błędy (podczas testów nie działało u mnie wyszukiwanie po miastach), a liczba ofert jest mocno ograniczona. Nextplease.app ma jednak spory potencjach i z pewnością warto śledzić rozwój tego projektu.


Czytaj również: Telefon gotowy do akcji. Test Motoroli One Action