Instalki.pl » Aktualności » Software » Dzielisz się kontem Spotify? Firma ma nowy pomysł aby ograniczyć nadużywanie planu rodzinnego
Piątek, 13 Wrzesień 2019 09:28, Wpisany przez Piotr Malinowski
spotify rodzina 1
Mało komu się to spodoba.

Plan rodzinny Spotify, to przystępna oferta dla wszystkich tych, którzy chcą nieco zaoszczędzić na muzycznym abonamencie. Oficjalny opis tej subskrypcji brzmi:

„6 kont Premium dla członków rodziny mieszkających pod tym samym adresem. 29,99 zł / miesięcznie. Możesz zrezygnować w dowolnej chwili.

Do dzielenia abonamentem nie zawsze dochodzi jednak wyłącznie pomiędzy osobami zamieszkującymi jeden dom. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto chociaż raz nie zapytał się przyjaciół, czy nie chcieliby złożyć się na premium. Mówimy tu o sporej oszczędności, bowiem po znalezieniu sześcioosobowej grupy, jednostce przychodzi zapłacić jedynie 4,99 zł.

Spotify zdaje sobie sprawę z tego, że użytkownicy nie są do końca fair z zasadami platformy i przez długi czas niezbyt rwało się do podjęcia próby ucięcia tego procederu. Aż do teraz - „zieloni” po cichu zmienili warunki rodzinnej subskrypcji.

Okazuje się, że Spotify co jakiś czas prosić będzie użytkowników o udostępnienie lokalizacji w celu potwierdzenia, iż faktycznie członkowie planu rodzinnego mieszkają pod jednym dachem. Twórcy platformy oczywiście podkreślają, że zebrane dane będą używane wyłącznie do weryfikacji adresu, a następnie usuwane.

W sieci już pojawiają się głosy krytyki i ironiczne wypowiedzi pokroju: „może czas na zmianę nazwy subskrypcji na domową?”.

Źródło: 9to5mac