Instalki.pl » Aktualności » Software » Sklep Play w końcu doczekał się ciemnego motywu
Czwartek, 12 Wrzesień 2019 15:34, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
ubrown1
Jest jednak małe „ale”.

Google na dobre wzięło się za udostępnianie ciemnych motywów dla swoich aplikacji – jak powszechnie wiadomo, nowa wersja Androida oznaczona numerem 10 będzie wspierała tego typu proceder. Tym razem przyszedł czas na sklep z aplikacji. Sklep Play doczekał się trybu ciemnego, jednak obecnie jest on dostępny tylko na wybranych smartfonach z Androidem. Można więc śmiało założyć, iż każda osoba posiadająca telefon z zielonym robotem doczeka się tej możliwości. Trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

sklepplayciemny2

Google ogłosiło kilka miesięcy temu, iż Android 10 będzie w pełni wspierał tryb ciemny, a sami użytkownicy będą mogli przełączać się między dwoma motywami na żądanie. Samo oprogramowanie trafiło już na smartfony z serii Pixel – teoretycznie więc Sklep Play powinien w pełni działać „w ciemności”. Obecnie funkcjonalność została ograniczona jedynie do wspomnianych sprzętów z serii Pixel. Analitycy z XDA Developers zwracają uwagę, iż Sklep Play w wersji ciemnej pojawi się na wszystkich smartfonach – zmiany mają być wdrażane bezpośrednio po stronie serwera.

Można jednak śmiało podejrzewać, że posiadacze smartfonów innych producentów jeszcze trochę poczekają na oficjalną aktualizację do Androida 10. W ostatnim czasie poznaliśmy tylko plany Huawei w tej kwestii.

Źródło: PhoneArena