Mapy Google z funkcją, która pomoże osobom… uzależnionym od narkotyków i alkoholu

Piotr MalinowskiSkomentuj
Mapy Google z funkcją, która pomoże osobom… uzależnionym od narkotyków i alkoholu
{reklama-artykul}Kampanie społeczne organizowane przez ogromne korporacje potrafią zdziałać cuda i zmotywować tysiące ludzi do chociażby zainteresowania danym tematem. Google postanowiło właśnie zabrać się za organizację tego typu akcji, która ma na celu uświadomienie osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków, że praktycznie w każdym miejscu na świecie mogą otrzymać stosowną pomoc.

Na oficjalnym kanale giganta opublikowany został materiał o dosyć wymownym tytule Voices for recovery: Eight lives, one message, w którym osiem osób opowiedziało krótko o swoim przykrym epizodzie w życiu i zachęciło innych do podjęcia próby wyjścia z, bądź co bądź, strasznej choroby.

Zespół odpowiedzialny za rozwój Map Google dodał z kolei do aplikacji interesujące narzędzie nazwane Recover Together. Pokazywać ma ono uzależnionym ludziom około 83 tys. miejsc, gdzie mogą się udać, by zasięgnąć pomocy. Na mapie ukazane będą także lokalizacje spotkań Anonimowych Alkoholików oraz Anonimowych Narkomanów.

google narkotyki 1Źródło: CNET

Google poinformowało, że ponad 23 mln. Amerykanów próbuje wyjść z uzależnienia – wynik ten jest podobno najwyższy w historii. Opisana akcja została przygotowana we współpracy z Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych. Funkcja dostępna jest na razie jedynie na terenie USA.

Trzeba przyznać, iż tego typu kampania społeczna może pomóc kolejnym osobom w porzuceniu używek i rozpoczęciu nowego rozdziału w życiu.

Źródło: CNET

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.