Instalki.pl » Aktualności » Software » MIUI 11 na zrzutach ekranu. Co nowego w nakladce?
Środa, 11 Wrzesień 2019 13:15, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
ubrown1
Mamy pierwsze informacje.

MIUI 10 to nakładka, która jest już dostępna dla kilku smartfonów Xiaomi – w zależności od urządzenia jest ona „nakładana” na Androida 7,8 lub 9 Pie. Na początku tego roku chiński producent ogłosił, iż pracuje nad kolejnym wydaniem swojego oprogramowania – MIUI 11. Do sieci przedostały się zrzuty ekranu, które wskazują na pierwsze zmiany jakie będą czekały na użytkowników w kolejnej generacji nakładki Xiaomi. Czego można się więc spodziewać?

Wszystkie informacje pochodzą z przypadkowego wdrożenia nowej wersji nakładki MIUI 11 na kilka sprzętów: smartfony takie, jak Redmi K20 Pro, Xiaomi Mi Mix 2S czy Xiaomi Mi 6. Linki do zamkniętych testów beta dla MIUI 11 9.9.9 były przez krótki czas dostępne publicznie umożliwiając wielu użytkownikom pobranie oprogramowania oraz zainstalowanie go na własnych urządzeniach. Zamazane miejsca na zrzutach ekranu to pozycje, w których wyświetlany był numer IMEI urządzenia.

miui11zrzut2

Zgodnie z obietnicą producenta, na zrzutach ekranu możemy zobaczyć nowe ikony zastosowane w nakładce MIUI 11. Całość jest kolorowa, ale na pierwszy rzut oka nie posiada spójnej wielkości ani kształtu – w przeciwieństwie do tego, co natywnie proponuje Android 10 od Google.

Motto MIUI 11 zakłada „wzmocnienie produktywności” za pośrednictwem smartfona. Całość przekłada się chociażby na nowy system udostępniania plików między urządzeniami. Nad tym pracuje obecnie nie tylko Xiaomi, ale także OPPO i Vivo – o czym informowaliśmy Was jakiś czas temu. Nowe funkcje MIUI Always On Display obejmują między innymi automatyczną zmianę koloru tekstu oraz dostosowanie palety kolorów na wyświetlaczu w zależności od pory dnia.

miui11zrzut3

Warto pamiętać, iż to co widać na zrzutach ekranu to dopiero wczesna wersja samej nakładki – można więc założyć, iż wraz z czasem doczeka się ona zmian oraz usprawnień.

Obecnie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się premiery stabilnej wersji MIUI 11.

Źródło: XDA