Instalki.pl » Aktualności » Software » Google potwierdza: usługa Play Pass zadebiutuje już "wkrótce"
Wtorek, 10 Wrzesień 2019 12:10, Wpisany przez Piotr Malinowski
play pass 1
Coraz bliżej!

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Google pracuje nad własną ofertą abonamentową, która zapewnić ma użytkownikom dostęp do „setek aplikacji premium” ze Sklepu Play. Usługa nazwana Play Pass miałaby kosztować 4,99 dol. miesięcznie i stanowić alternatywę dla Apple Arcade.

Projekt przez dłuższy czas znajdował się w fazie zamkniętych beta testów. Najwidoczniej rozwój Play Pass nieco przyspieszył, bowiem Google potwierdziło, że usługa pojawi się „już wkrótce”. Mimo braku dokładnej daty premiery, możemy przypuszczać, iż debiut abonamentu odbędzie się jeszcze w tym roku.Czym różni się Play Pass od Apple Arcade? Przede wszystkim tym, że usługa od Google nie będzie jedynie subskrypcją zawierającą dostęp do gier – w ofercie znajdą się także przeróżne aplikacje. Okres próbny pozwalający na przetestowanie abonamentu ma być nieco krótszy i wynosić 10 dni.

Co ciekawe, wszystkie programy dostępne w ramach Play Pass wolne będą od reklam, jak i mikrotransakcji. Pozostaje więc oczekiwać na zapowiedź usługi – kto wie, może doczekamy się jej wraz z prezentacją smartfona Google Pixel 4?

Źródło: Twitter