Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Twój Telefon na Windows 10 umożliwi wykonywanie połączeń
Niedziela, 08 Wrzesień 2019 18:46, Wpisany przez Piotr Malinowski
twoj telefon dzwonienie
Interesująca nowość.

Ostatnimi czasy mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem aplikacji Twój telefon dla Windows 10. Usługa nie jest jeszcze kompletna, ale już niedługo ten stan rzeczy ma ulec zmianie. Wszystko ze względu na nadchodzącą funkcję, której naprawdę brakowało. Chodzi oczywiście o możliwość wykonywania połączeń telefonicznych.

Część użytkowników dostrzegło w opcjach aplikacji Twój telefon specjalny przełącznik „Calls”. Kliknięcie powoduje utworzenie zupełnie nowej sekcji „Calls (in preview)” po lewej stronie programu. Po przejściu do niej, pojawia się klawiatura numeryczna z możliwością wykonania połączenia.

1567933421 your phone call support 2Źródło: Neowin

Microsoft na ten moment nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia na temat funkcji, ale jej implementacja u niektórych klientów pozwala sądzić, iż nowość zadebiutuje u reszty osób już niedługo. Być może stanie się to w ramach aktualizacji 20H1 wiosną 2020 roku.

1567933416 your phone call support 1Źródło: Neowin

Dowodem na to, iż Microsoft rozwój usługi Twój telefon bierze na poważnie jest chociażby zacieśnienie współpracy z Samsungiem czy likwidacja możliwości… usunięcia aplikacji. W przyszłości spodziewać się więc możemy kolejnych interesujących aktualizacji, które jeszcze bardziej „połączą” telefon oraz komputer.

Źródło: Neowin