Huawei ma poważny problem. Producent musi szybko znaleźć alternatywę dla usług Google

Piotr MalinowskiSkomentuj
Huawei ma poważny problem. Producent musi szybko znaleźć alternatywę dla usług Google
{reklama-artykul}
Pod koniec zeszłego miesiąca dowiedzieliśmy się, że Huawei nie będzie mógł zaimplementować usług Google w swoich nadchodzących smartfonach. Mimo że jeszcze nie tak dawno twierdzono, iż autorski system HarmonyOS nie jest tworzony z myślą o telefonach, to Chińczycy już niedługo mogą zmienić zdanie.

Na ten moment najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest użycie Androida w wersji open source, lecz to nie kwestia systemu jest teraz najważniejsza. Huawei skupia się głównie na znalezieniu alternatyw dla usług Google. Warto przypomnieć, że amerykańskie sankcje oznaczają, iż seria Mate 30 nie będzie mogła korzystać z takich aplikacji jak Google Maps, Gmail, YouTube, Sklep Play itd.

Chińczycy już rozpoczęli rozmowy z deweloperami tworzącymi odpowiedniki powyższych programów. Jedną z możliwości jest chociażby zastąpienie Gmaila klientem ProtonMail.

facebook logoŹródło: ProtonMail

Jak możemy wyczytać na blogu ProtonMail – Huawei chce, aby ich aplikacja była fabrycznie instalowana na zbliżających się smartfonach. CEO klienta pocztowego – Andy Yen – nie wie jeszcze, czy udzieli licencji chińskiemu producentowi.

ProtonMail jest według Huawei dobrym wyborem ze względu na wysoki poziom prywatności. Usługa szyfruje wszystkie korespondencje tak, by pracownicy nie mieli możliwości odczytania wysyłanych oraz otrzymywanych wiadomości. Sama baza danych znajduje się podobno „w najbezpieczniejszym centrum danych w Europie”.

Źródło: PhoneArena / ProtonMail

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.