Instalki.pl » Aktualności » Software » Jest szansa na wygodniejszą obsługę komputerów z Windows 10 i dotykowym ekranem
Sobota, 31 Sierpień 2019 13:34, Wpisany przez Piotr Malinowski
2019-08-31 133110
Jest... nieco lepiej.

Windows 10 to system, który zainstalowany jest już na niemalże połowie komputerów. Do tych sprzętów zaliczają się urządzenia hybrydowe pokroju Surface Pro. Okazuje się, że osoby korzystające z tego typu komputerów już niedługo mogą podziewać się  poważnych zmian w tzw. trybie tabletu.

Tryb tabletu to nic innego jak specjalny interfejs przystosowany do obsługi dotykiem. Jego opis w systemie Windows 10 brzmi następująco: „po włączeniu aplikacje otwierają się na całym ekranie, a pasek zadań i ikony pulpitu są pomniejszane”

Jak donosi serwis The Verge, gigant z Redmond pracuje nad nowym interfejsem, który ma być przede wszystkim łatwiejszy w obsłudze. Poniższa grafika sugeruje, że Microsoft zamierza zatrzymać tradycyjny pasek zadań oraz zwiększyć odstępy między ikonami.

windows 10 tabletŹródło: The Verge

Na pasku pojawią się również przyciski umożliwiające wywołanie dotykowej klawiatury, jak i systemowej wyszukiwarki. Dodatkowo eksplorator plików zostanie przystosowany pod kątem obsługi dotykiem.

Jak informuje Microsoft, tryb tabletu będzie aktywowany automatycznie w Surface Pro w momencie, gdy od urządzenia zostanie odłączona fizyczna klawiatura. To, kiedy firma zdecyduje się na wdrożenie zmian nie jest do końca pewne. Możliwe, że zobaczymy je w ramach aktualizacji 20H1 wiosną 2020 roku.

Źródło: The Verge