Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple łata jailbreaka. Aktualizacje iOS, macOS, tvOS i watchOS udostępnione
Wtorek, 27 Sierpień 2019 10:18, Wpisany przez Maksym Słomski
Apple aktualizacja ios macos
Apple zaleca niezwłoczną instalację poprawek.

Nie dalej jak tydzień temu informowaliśmy Was, że iOS 12.4 został złamany. Hakerzy udostępnili publicznie jailbreak działający z wszystkimi wersjami systemu poza iOS 12.3. Firma Apple nie czekała długo z wydaniem aktualizacji 12.4.1, która uniemożliwia modyfikację systemu. Przy okazji wydano poprawki dla całego ekosystemu urządzeń.

Nowości w systemach ograniczają się głównie do poprawek bezpieczeństwa i polepszenia stabilności ich działania. Dodatkowo, aktualizacja macOS 10.14.6 Mojave naprawia kilka istotnych błędów. Pierwszy prowadził do samoczynnego wyłączania się uśpionych komputerów MacBook. Drugi powodował spadek wydajności działania pecetów podczas pracy nad dużymi plikami. Trzeci z nich uniemożliwiał aktualizację programów GarageBand, Keynote, iMovie, Numbers i Pages.

Aktualizacje systemów iOS 12.4.1, tvOS 12.4.1, watchOS 5.3.1 i macOS 10.14.6 Mojave są już dostępne dla wszystkich posiadaczy urządzeń, które wciąż kwalifikują się do otrzymywania poprawek. Pobrać je można bezprzewodowo, w systemie Over-the-Air. Łatki liczą sobie po kilkadziesiąt megabajtów - jedynie aktualizacja macOS "waży" ok. 1,25 GB.

Źródło: Apple