Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak przedłużyć o rok darmowe wsparcie dla Windowsa 7?
Wtorek, 27 Sierpień 2019 09:18, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 7 bezplatne wsparcie
Pojawił się trzeci sposób.

Niektóre systemy Windows pozostają w sercach i na dyskach użytkowników komputerów dłużej niż inne. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że Windows 7 powtórzył sukces Windowsa XP i stał się systemem wysoce cenionym na tyle, aby niektórymwciąż było się z nim bardzo trudno rozstać. Dla tych właśnie osób mamy dobre wieści.

Ostatni dzień wsparcia Windowsa 7 to 14 stycznia 2020 roku. Po tej dacie system Microsoftu przestanie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa oraz inne usprawnienia. Mówiąc krótko: stanie się OSem potencjalnie niebezpiecznym z punktu widzenia użytkownika. Do tej pory istniały dwa sposoby na przedłużenie wsparcia. Klienci biznesowi będą mogli skorzystać z dodatkowego 3-letniego płatnego wariantu usprawnień Extended Security Updates lub z otrzymywania łatek poprzez Microsoft Windows Virtual Desktop. Firma Microsoft potwierdziła właśnie, że pojawiła się nowa, trzecia możliwość.

Darmowe wsparcie Windowsa 7 przedłużyć można o rok za darmo, jeśli będzie się posiadać aktywne subskrypcje Windowsa 10 E5, Microsoft 365 E5 lub Microsoft 365 E5 Security w przedziale od 1 czerwca do 31 grudnia 2019 roku. Warto zaznaczyć, że po stronie użytkowników nie są wymagane żadne dodatkowe działania.

Według różnych danych z systemu Windows 7 wciąż korzysta nawet około 35% użytkowników komputerów na całym świecie. OS działa często na komputerach w różnego rodzaju firmach prywatnych i placówkach państwowych.

Źródło: Microsoft