Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge z Chromium spodoba się użytkownikom laptopów
Poniedziałek, 26 Sierpień 2019 14:51, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft edge bateria
Ważna nowość w wersji Canary.

Wielu użytkowników laptopów zastanawia się jaką przeglądarkę internetową wybrać. Różnice pomiędzy rozwiązaniami poszczególnych producentów potrafią być naprawdę duże jeśli chodzi o wpływ ich działania na długość czasu pracy danego urządzenia na baterii. Microsoft uczynił krok w stronę tego, by przeglądarką Edge była jednym z najlepszych wyborów.

W najnowszej wersji działającej na silniku Chromium przeglądarki Microsoft Edge w wersji Canary zagościła istotna funkcja. Producent podaje, że za sprawą innowacji Edge jest w stanie zapobiegać cache'owaniu strumieniowanych mediów na dyskach HDD i SSD komputerów. Nie zawsze będzie to możliwe, ale gigant z Redmond zapewnia, że dostatecznie często, aby odczuć pozytywną zmianę. Rzadsze odwołania do dysku z pewnością przełożą się na mniejszy pobór energii.

Jeśli chcecie przetestować najnowszą funkcję na swoim laptopie i zweryfikować jak duży wpływ ma ona na poprawę długości czasu pracy na baterii, powinniście zainstalować Microsoft Edge Canary 78.0.256.0 lub nowszą jej wersję. Następnie należy wpisać w pasku adresu edge://flags, w zakładce "caching" poszukać opcji "Turn off caching of streaming media to disk" i aktywować ją poprzez wybór "Enabled" z listy. Po restarcie przeglądarki zmiana zostanie aktywowana.

edge canary

Dajcie znać jak wrażenia.

Źródło: GitHub