Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Q zmienia nazwę i identyfikację produktową. Od teraz to...
Czwartek, 22 Sierpień 2019 17:27, Wpisany przez Maksym Słomski
android zmiana nazwy android 10 0
Google zapowiada zmiany.

Drodzy Czytelnicy, idzie nowe. Po wielu latach Google zmienia identyfikację produktową i rezygnuje z oznaczania kolejnych edycji systemu Android kolejnymi literami alfabetu. Do tej pory rozwinięciem następujących po sobie wersji mobilnego systemu były nazwy różnych słodkości. Mieliśmy więc już Androidy Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo oraz Pie. Teraz będziemy użytkować... po prostu Androida 10. Kolejne wersje symbolizowane będą kolejnymi liczbami.

android zmiana nazwy android 10 1Nowa identyfikacja produktowa to nie tylko nowa nazwa. Google zapowiada także nową identyfikację graficzną, w której nazwa systemu będzie pisana czarną czcionką - odświeżoną czcionką o nieco innych kształtach. Swoje barwy zmieniła także maskotka Androida - zielony robocik. Spokojnie, nie zmieni się kolor, a jego odcień.

android zmiana nazwy android 10 2

Maskotka będzie także "ruchoma" i w różnych sytuacjach będzie zmieniała się jej mimika - o ile oczka i czułki można nazwać twarzą.Co zmieni się z punktu widzenia użytkownika systemu? Tak naprawdę niewiele, bowiem do tej pory literom alfabetu i tak towarzyszyły cyfry oznaczające kolejne wydania.

Źródło: Google