Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome?
Czwartek, 08 Sierpień 2019 10:10, Wpisany przez Maksym Słomski
jak wlaczyc flash w chrome
Proste zadanie.

Stało się. Wraz z najnowszą aktualizacją przeglądarka Google Chrome zaczęła domyślnie blokować treści Flash. Przestarzała technologia jest już od dłuższego czasu problematyczna ze względu na liczne luki bezpieczeństwa. O dziwo, pewna grupa naszych czytelników na Facebooku oburzyła się na wieść o zmianach wprowadzonych w Chrome 76. To z myślą o takich właśnie osobach powstał ten krótki wpis.

Jak włączyć Adobe Flash Playera w Chrome?


W sieci wciąż znajduje się wiele treści w formacie Flash. Umówmy się: większość z nich ma przede wszystkim wartość sentymentalną dla internautów i są to przeważnie materiały sprzed wielu lat. Jeśli napotkacie na zawartość tego rodzaju, wciąż możecie ją otworzyć w przeglądarce Google.

Jeśli wejdziecie na stronę z zawartością Flash, przeglądarka wyświetli komunikat, w którym poinformuje o zablokowaniu wtyczki. Najłatwiejszym sposobem na aktywację zawartości jest kliknięcie w przycisk "Zarządzaj" znajdujący się w obrębie komunikatu. Przeniesie on Was do specjalnego menu ustawień, w którym możecie zarządzać pozwoleniami. Niestety, jedynym sposobem na uruchomienie Flasha jest zdefiniowanie stron, na których będzie działał.

jak wlaczyc flash w chrome 3

Do ustawień możecie przejść także wpisując w pasku adresu przeglądarki frazę: chrome://settings/content/flash .

jak wlaczyc flash w chrome 1

Istnieje jeszcze metoda pozwalająca zdefiniować dla danej strony nie tylko dostęp do Flasha, ale także dostęp do innych uprawnień. Wystarczy kliknąć na kłódkę po lewej od adresu witryny, a następnie wybrać opcję "ustawienia witryn". Znajdziecie tam m.in. opcję blokowania uciążliwych reklam, JavaScriptu oraz dostępu do lokalizacji, mikrofonu i kamery.

jak wlaczyc flash w chrome 2

Z naszej bazy plików pobierzecie wszystkie popularne przeglądarki. Jeśli więc mimo wszystko chcecie porzucić Chrome, wybierzcie jedną z alternatyw.Źródło: inf. własna