Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacje Instagram i WhatsApp wkrótce zmienią swoje nazwy
Poniedziałek, 05 Sierpień 2019 16:01, Wpisany przez Maksym Słomski
nowe nazwy instagram whatsapp
Facebook podjął decyzję.

Wygląda na to, że Mark Zuckerberg jeszcze mocniej chce podkreślić znaczenie marki Facebook. Internetowemu potentatowi nie wystarcza już, że w jego posiadaniu jest także Instagram i popularny komunikator WhatsApp. Teraz, będzie chciał to zaakcentować jeszcze mocniej, by wszyscy użytkownicy mieli tego świadomość.

Aplikacje WhatsApp i Instagram z tego powodu wkrótce zmienią swoje nazwy. Ich nowe nazwy to Instagram from Facebook oraz WhatsApp from Facebook. Mało znacząca zmiana? Dla wzmocnienia marki najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego - niekoniecznie. To kolejny krok po unifikacji adresów mailowych pracowników, którzy niezależnie od platformy dysponowali będą kontami @fb.com, zamiast dotychczasowych @instagram.com i @whatsapp.com.

W chwili obecnej tylko trzy serwisy będące w posiadaniu Marka Zuckerberga mają łącznie ok. 4.9 miliarda użytkowników. Oczywiście wiele osób dysponujących kontem na Facebooku (2.3 miliarda członków) ma konto także na Instagramie (ok. 1 miliard) oraz WhatsAppie (1.6 miliarda). W ostatnim czasie przedmiotem dyskusji publicznej jest to, czy nie jest to niebywale groźny monopol prowadzący do licznych nadużyć w sieci i sterowania opinią publiczną.

Facebook tłumaczy się chęcią unifikowania swoim platform. Już wkrótce użytkownicy wszystkich trzech serwisów będą mogli wysyłać do siebie wzajemnie wiadomości. Jakie inne nowości pojawią się w przyszłości? Powinniśmy się dowiedzieć jeszcze w tym roku.

Źródło: theinformation