Mark Zuckerberg chce, by Instagram i WhatsApp były bardziej kojarzone z Facebookiem. Nadchodzą zmiany

Piotr MalinowskiSkomentuj
Mark Zuckerberg chce, by Instagram i WhatsApp były bardziej kojarzone z Facebookiem. Nadchodzą zmiany
Potęga Facebooka jest bezdyskusyjna. Platformy należące do spółki stały się nieodłącznym elementem życia miliardów ludzi na całym świecie – nic więc dziwnego, że gigantem zainteresowały się rządy oraz Federalna Komisja Handlu. Monopolizacja rynku społecznościowego według wielu zagraża nie tylko demokracji, ale też zwyczajnym użytkownikom.

Co w takiej sytuacji robi Mark Zuckerberg? Denerwuje się, że Instagram i WhatsApp nie są zbytnio kojarzone przez konsumentów jako usługi Facebooka. Skutkiem tej frustracji ma być zmiana nazw obu portali tak, aby każdy korzystający z ich dobrodziejstw wiedział, do kogo należą.

Niedługo więc „Instagram” oraz „WhatsApp” mogą zamienić się w „Instagram from Facebook” oraz „WhatsApp from Facebook”.

Taka zmiana zapewne nie będzie miała żadnego wpływu na postrzeganie platform przez użytkowników. Ba! Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że znaczna część klientów w ogóle nowego dopisku przy nazwach nie zauważy. Jest to bardziej symboliczna korekta, przez którą Mark Zuckerberg chce jasno przypomnieć, iż miejsce jego platform jest nie na drugim czy trzecim miejscu w rankingach – Facebook pragnie stać na samym szczycie i biada wszystkim próbującym mu w tym przeszkodzić.

Rzeczniczka Facebooka potwierdziła doniesienia, więc już za jakiś czas możemy doczekać się drobnych zmian w nazewnictwie platform. Czy rebranding będzie miał jakieś poważniejsze skutki? O tym zapewne przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Źródło: DT

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.