Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 jest zainstalowany już na niemalże połowie komputerów
Piątek, 02 Sierpień 2019 08:07, Wpisany przez Piotr Malinowski
windows-10-popularnosc
Popularność innych systemów maleje.

Oficjalne wsparcie dla systemu Windows 7 kończy się na początku 2020 roku. Z tego też powodu wielu użytkowników już teraz decyduje się na upgrade oprogramowania do „dziesiątki”. Najnowsze badania wskazują, że Windows 10 zainstalowany jest już na 48 procentach komputerów. Wynik nie powinien zaskakiwać.

Oczywiście „siódemka” jest nadal niezwykle popularnym systemem i raczej nieprędko ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Nie da się jednak ukryć, że jego kres nieuchronnie się zbliża – obecnie z Windowsa 7 korzysta 32 procent użytkowników. Microsoft chce, by konsumenci jak najszybciej porzucili sentyment i przenieśli się na nowoczesną platformę.

Windows 10 to jakby nie patrzeć usługa, której plan rozwoju jest przystosowany do współczesnych standardów. Rzadkie aktualizacje to już przeszłość w branży deweloperskiej – teraz oprogramowania traktuje się jak coś teoretycznie „wieczne”, coś co należy rozwijać poprzez częste update’y, a nie wypuszczanie osobnych produktów.

Tego typu zmiana trendu ma swoją jasną, jak i ciemną stronę. Bardzo długie wsparcie systemu przez producenta to jedno, a ograniczenie prywatności to drugie. A u Was jak to wygląda – korzystacie z Windowsa 10 czy nadal wiernie stoicie przy „siódemce”?

Źródło: TR