Instalki.pl » Aktualności » Software » NVIDIA odblokowuje 30-bitową paletę barw na kartach GeForce i Titan
Wtorek, 30 Lipiec 2019 11:53, Wpisany przez Maksym Słomski
nvidia studio 30-bit pobierz
Miła niespodzianka dla grafików.

Firma NVIDIA w tym roku bardzo pozytywnie zaskakuje. Najpierw 15 stycznia udostępniono aktualizację sterowników, która pozwala współpracować kartom graficznym NVIDIA z niedrogimi monitorami oferującymi zarezerwowaną wcześniej wyłącznie dla AMD technologię FreeSync. Całkiem niedawno gigant zaprezentował rozsądnie wycenione, wydajne karty RTX z rodziny SUPER. Teraz, w trakcie targów Siggraph 2019 NVIDIA niespodziewanie poszła na rękę osobom zajmującym się tworzeniem grafiki.

NVIDIA ogłosiła udostępnienie 30-bitowej palety kolorów (10-bit na kanał) dla kart graficznych z serii GeForce i Titan. Ta była do tej pory zarezerwowana wyłącznie dla urządzeń profesjonalnych z serii Quadro, które, co tu dużo mówić, są znacznie droższe. Zmiana umożliwi osobom zajmującym się obróbką grafiki pracę z wykorzystaniem szerszej palety kolorów, co jest niezwykle przydatne na przykład przy tworzeniu materiałów HDR.

nvidia studio 30-bit

Aby skorzystać z wprowadzonych zmian w programach takich jak Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro i wielu innych, wystarczy pobrać i zainstalować nową wersję sterowników dedykowanych twórcom. Najnowsze sterowniki GeForce 431.70 WHQL Studio pobierzecie z naszej bazy plików. Wystarczy wybrać ostatnią pozycję z rozwijanej listy znajdującej się pod przyciskiem "Pobierz teraz".


Przy okazji NVIDIA poinformowała, że technologia RTX trafiła łącznie do ponad 40 aplikacji. Wprowadzoną ją niedawno do programów:

  • Adobe Substance Painter
  • Autodesk Flame
  • Blender Cycles
  • Dimension 5 D5 Fusion
  • Daz 3D Daz Studio
  • Foundry MODO
  • Luxion KeyShot

Źródło: NVIDIA