Twórcy TikToka naprawdę chcą wyprodukować własny smartfon. Są pierwsze szczegóły

Piotr MalinowskiSkomentuj
Twórcy TikToka naprawdę chcą wyprodukować własny smartfon. Są pierwsze szczegóły
Firma ByteDance to startup, któremu wyjątkowo dobrze się udało na rynku – nie tylko lokalnym, ale też globalnym. Aplikację TikTok pokochały (i znienawidziły) miliony użytkowników na całym świecie, co wiąże się oczywiście z dosyć sporymi zyskami. Nic więc dziwnego, że twórcy usługi chcą inwestować w nowe projekty.

O tym, że ByteDance planuje stworzyć własny smartfon wiemy od dłuższego czasu. Szef chińskiej firmy kilka miesięcy temu stwierdził bowiem, iż posiadanie w ofercie telefonu sygnowanego logiem spółki, to jego jedno z największych marzeń. Do niedawna nie było wiadome, czy startup zabierze się w ogóle do prac nad tego typu urządzeniem. Teraz jest to niemalże pewne.

ByteDance zawarło umowę z producentem sprzętów Smartisan Technology, który odpowiedzialny jest dosyć niszową markę azjatyckich smartfonów. Dlaczego dosyć wpływowa firma zdecydowała się na współpracę z niezbyt znanym przedsiębiorstwem? Tego możemy się jedynie domyślać.

Szczegóły samego telefonu są dosyć niejasne. Wiemy tylko, że TikTok pracuje nad nim już od około siedmiu miesięcy. Możemy też oczekiwać powyższej aplikacji wgranej fabrycznie, ale to chyba nie będzie zaskoczenie. Nie należy się także łudzić, że produkt zostanie wypuszczony na globalny rynek. Gdyby tak miało się stać, to raczej ByteDance pokusiłoby się o nieco bardziej wpływowego producenta.

Tak czy inaczej, projekt własnego smartfona dla osób miłujących aplikację TikTok, to… ciekawy pomysł i wnoszący nieco świeżości na rynek.

Źródło: Gizmochina

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.