Instalki.pl » Aktualności » Software » Zobaczcie jak zmieni się Centrum Akcji w nowej aktualizacji Windows 10
Sobota, 27 Lipiec 2019 12:17, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 centrum akcji
Dobra zmiana?

W związku z przypadkowym udostępnieniem wewnętrznego buildu systemu Windows 10 członkom programu Insider, poznaliśmy wygląd nowego menu Start w Windows 10. Rzut oka na Wasze komentarze na naszym facebookowym fanpage'u nie pozostawia złudzeń: nie spodobał się.Windows 10 build 18947 zawierał jeszcze jedną istotną zmianę, która uszła wcześniej mojej uwadze, a którą chcielibyśmy się z Wami podzielić. Otóż firma Microsoft postanowiła przeprojektować wygląd Centrum Akcji. Wydaje się, że ta sekcja w nowej aktualizacji Windows 20H1 będzie wyglądała lepiej niż dotychczas. Zobaczcie sami:

nowe centrum akcji
Źródło: mspoweruser

Pobudza wyobraźnię, czy niekoniecznie? Jeśli wciąż Wam mało, zobaczcie krótką prezentację zmian na gifie opublikowanym przez Rafaela Riverę na jego koncie w serwisie Twitter.centrum akcji windows 20h1
Źródło: windowslatest

Jak widać na załączonych grafikach, Microsoft zmienia podejście do wyświetlanych skrótów i powiadomień, które rozdzielono na dwie sekcje. Menu jest teraz wysuwane, a cały interfejs został znacząco przeprojektowany. Prezentowany na animacji i zrzutach ekranu widok nie jest z pewnością ostateczny, gdyż brakuje w nim jeszcze (miejmy nadzieję) niektórych elementów graficznych.

Wygląda na to, że kolejna duża aktualizacja Windows 20H1 (Windows 10 April 2020 Update) będzie przynosiła naprawdę wiele zmian, które mogą okazać się dla wielu użytkowników ciężką do przełknięcia pigułką.

Źródło: Twitter, mspoweruser, windowslatest