Instalki.pl » Aktualności » Software » Discord z nowością, która spodoba się osobom korzystającym z wielu serwerów
Piątek, 26 Lipiec 2019 09:03, Wpisany przez Piotr Malinowski
discord foldery
Powitajcie foldery.

Discord to od dłuższego czasu chyba najpopularniejsza platforma służąca do komunikacji między graczami. Przyjemny interfejs i znikome obciążenie sieci przypadło do gustu użytkownikom, którzy coraz częściej wybierają właśnie ten program aniżeli np. starego dobrego TeamSpeaka.

Jeśli używasz Discorda i jesteś członkiem wielu serwerów, to mamy dla Ciebie dobrą informację. Do usługi trafiła właśnie dosyć interesująca nowość, która umożliwi jeszcze lepszą organizację kanałów. Mowa tu o folderach pozwalających na szybkie posegregowanie dostępnych serwerów.


Teraz możemy przeciągać ikony serwerowe do specjalnych folderów. Udostępniona została także opcja ich personalizacji pod kątem nazwy lub koloru – jeśli więc korzystamy z wielu serwerów przeznaczonych dla jednej gry, to możemy oznaczyć ich grupę jedną barwą.

Jak twierdzi rzecznik platformy, wprowadzona właśnie nowość była wyczekiwana przez użytkowników praktycznie od momentu startu Discorda. Co prawda konsumenci musieli na nią nieco poczekać, ale najważniejsze, że wreszcie zdecydowano się na jej implementację.

Warto też wspomnieć, że foldery będą automatycznie synchronizowane pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Jeśli więc stworzymy jeden folder na telefonie, to pojawi się także w wersji na przeglądarkę oraz PC.

Źródło: Discord / Engadget