Instalki.pl » Aktualności » Software » Asystent Google pozwoli na wysyłanie SMS-ów prosto z ekranu blokady
Poniedziałek, 22 Lipiec 2019 08:41, Wpisany przez Piotr Malinowski
asystent sms 2
Przydatna funkcja?

Asystent Google gości na polskim rynku już od dłuższego czasu i co by nie było – przydałoby się wprowadzenie do niego kilku nowych funkcji zachęcających do częstszego korzystania. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo usługa otrzyma dosyć interesującą aktualizację.

Użytkownicy od dawna domagają się wprowadzenia możliwości głosowego wysyłania SMS-ów prosto z ekranu blokady. Gdy ma się zajęte ręce (np. podczas prowadzenia samochodu) tego typu funkcjonalność może okazać się niezwykle przydatna. Google wreszcie wysłuchało swoich klientów –w wersji beta Asystenta ta opcja się pojawiła.

Zasady działania są banalne i możecie zobaczyć je na poniższych zrzutach ekranu. Na zablokowanym wyświetlaczu wystarczy powiedzieć konkretną komendę, a sztuczna inteligencja zrobi swoje. Trudno na ten moment jednak stwierdzić kiedy (i czy w ogóle) funkcja ta trafi do szerszego grona odbiorców.

asystent sms 1Zasada działania głosowego wysyłania SMS-ów z poziomu zablokowanego ekranu l Źródło: 9to5google

Obecnie dostęp do niej ma jedynie wąska grupa posiadaczy telefonów Google Pixel 3. Być może gigant całkowicie wycofa się z tego pomysłu. To czy możliwość wysyłania SMS-ów z poziomu zablokowanego wyświetlacza trafi na polski rynek też jest kwestią sporną. Jak wiemy, tego typu nowości docierają do nas albo ze sporym opóźnieniem albo… wcale.

Źródło: 9to5google