Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google w końcu z informacjami o rowerach miejskich
Środa, 17 Lipiec 2019 08:58, Wpisany przez Maksym Słomski
rowery miejskie mapy google
Super!

Wypożyczalnie rowerów miejskich powoli na stałe wpisują się w krajobraz wielu polskich miast. Ich mieszkańcy ochoczo korzystają latem z tego relatywnie niedrogiego, wygodnego i pozwalającego sprawnie się przemieszczać środku transportu. Podobny trend daje się spostrzec na całym świecie. Zauważyła to także firma Google, która w swoich Mapach dodała informacje na temat rowerów miejskich.

Rowery miejskie w Mapach Google, a w zasadzie punkty, w których można je wypożyczyć wyświetlają się jedynie w obrębie wybranych miast. Internetowy gigant na tę chwilę postanowił pójść na rękę 24 miejscowości na całym świecie. Mamy dobre wieści: wśród nich znalazła się Warszawa. Szkoda, że nie uwzględniono znacznie większej pod względem liczby mieszkańców konurbacji śląskiej.

Informacje na temat rowerów miejskich w Mapach Google podają dokładne dane nie tylko na temat lokalizacji stacji, ale także dostępności rowerów. Oprogramowanie wyświetli dokładny stan liczbowy rowerów w danym punkcie - dzięki temu możecie być pewni, że po przybyciu na miejsce nie spotka Was niemiła niespodzianka. Chcecie zdać rower, a nie wiecie, czy w danym punkcie jest na niego miejsce? Nowa funkcja pomoże również w takiej sytuacji.

rowery miejskie google

Dane w Mapach Google pobierane są z bazy Ito World. Być może z czasem Google korzystało będzie także z innych baz.

Jako pierwsi z praktycznej nowości już rok temu cieszyli się mieszkańcy Nowego Jorku. Teraz dołączyły do nich także osoby zamieszkujące: Barcelonę, Berlin, Brukselę, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Mexico City, Montreal, Taipei, Rio de Janeiro, San Francisco, São Paulo, Toronto, Wiedeń i Zurych. Usługa wkrótce trafi także do kolejnych miast.

Jeśli nie widzicie zmian w swoich mapach, to cierpliwości. Aktualizacja aplikacji wdrażana jest jak zawsze - falami.

Korzystacie z rowerów miejskich lub hulajnóg elektrycznych? A może przemieszczacie się komunikacją miejską, samochodem lub... wyłącznie pieszo?

Źródło: Google