Instalki.pl » Aktualności » Software » System operacyjny od Huawei to jednak Harmony? Pojawiły się nowe informacje
Niedziela, 14 Lipiec 2019 10:23, Wpisany przez Piotr Malinowski
Huawei P30 Pro Recenzja Instalki 102
Jednak nie Ark?

Huawei to producent, który w ostatnim czasie nie ma zbyt łatwego życia. Sankcje nałożone na firmę odcisnęły mocne piętno nie tylko na sprzedaży sprzętów, ale też zaufaniu konsumentów. Złagodzenie ograniczeń przez prezydenta Stanów Zjednoczonych rozwiązało część problemów, ale niestety nie wszystkie. Jednym z kłopotów jest potrzeba stworzenia własnego systemu operacyjnego.

Wiadomo, że autorski OS był w planach jeszcze przed „konfliktem” z USA, ale problemy z Amerykanami z pewnością przyczyniły się do przyspieszenia prac nad oprogramowaniem i wywołały sporo stresu przy całym procesie. Wiemy że system w wersji chińskiej nazwany zostanie HongMeng. Co jednak z tym przystosowanym do globalnych realiów?

Do tej pory myślano, iż jego nazwa to Ark (nawiązanie do biblijnej Arki Noego) – na światło dzienne wyszły nawet pierwsze zrzuty ekranu z tego projektu. Jak się jednak okazuje, OS może zostać okrzyknięty jako Harmony. Kilka dni temu Huawei złożyło wniosek o rejestrację znaku towarowego w Urzędzie ds. Własności Intelektualnej Unii Europejskiej.

Harmony zostało opisane we wniosku jako „system operacyjny do użytku mobilnego i komputerowego”. Prośba o przyjęcie znaku jest obecnie rozpatrywana, więc trudno określić na ten moment czym dokładnie jest Harmony i jaką rolę będzie pełnić. Kto wie, może to odrębne przedsięwzięcie?

Jak wiemy, Huawei chce swój system wprowadzić na rynek już jesienią bieżącego roku – wielce prawdopodobne jest, że już niedługo otrzymamy jego oficjalną zapowiedź.

Źródło: GSMA