Instalki.pl » Aktualności » Software » Google uruchomiło program beta aplikacji Wiadomości
Wtorek, 09 Lipiec 2019 11:12, Wpisany przez Piotr Malinowski
wiadomosci beta 1
Już można się zapisywać.

Jest grupa ludzi, która lubi testować wczesne wersje różnych aplikacji. O takich osobach właśnie pomyślało Google uruchamiając program beta aplikacji Wiadomości, czy jak kto woli – Messages. To już kolejna z usług giganta, gdzie użytkownicy mają nieco większy wgląd w jej rozwój. Na czym wspomniany „program beta” polega?

Przede wszystkim tego typu akcja pomóc ma Google w szybszym i sprawniejszym aktualizowaniu programu – internauci otrzymują bowiem wgląd do niepublicznych nowości i poprzez zgłaszanie błędów mogą przyczynić się do tego, że dana funkcja pojawi się oficjalnie nieco wcześniej niż początkowo planowano.

chrome 2019-07-08 19-06-57Zaproszenie do testów aplikacji Wiadomości l Źródło: AP

Niestety w momencie pisania tego artykułu zapisy do programu zostały wstrzymane ze względu na zbyt dużą liczbę chętnych. Prawdopodobnie już niedługo jednak nabór wystartuje od nowa – wystarczy regularnie udawać się pod ten link i obserwować rozwój sytuacji. Jeśli uda się Wam dostać do bety, to nie dziwcie się na widok wielu błędów. Taki oto urok wczesnych wersji.

Informacja ta z pewnością spodoba się wszystkim, którzy po prostu lubią testować i dokładać swoją malutką cegiełkę do rozwoju jakiejś usługi. Zainteresowanych odsyłamy przy okazji do specjalnie stworzonej strony pomocy, gdzie można przeczytać nieco więcej o szczegółach przedsięwzięcia.

Źródło: Google / AP