Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome: przycisk odtwarzania multimediów może trafić w zaskakujące miejsce, trwają testy
Sobota, 06 Lipiec 2019 20:25, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2019-07-06 214019
Pomocna funkcja.

Użytkownicy Chrome wkrótce będą mogli szybciej i wygodniej zarządzać odtwarzaniem treści multimedialnych w przeglądarce.

Inżynierowie odpowiedzialni za rozwój przeglądarki pracują nad dodaniem przycisku Odtwórz/Wstrzymaj na pasku narzędzi, zaraz obok rozszerzeń. Rola przycisku polega na ułatwieniu użytkownikom wstrzymywania lub wznawiania zawartości multimedialnej aktualnie odtwarzanej w przeglądarce, niezależnie od karty, z której pochodzi.

2019-07-06 213418

Ta nowa funkcja nosi nazwę Global Media Controls (GMC) i została udostępniona w tym tygodniu w dystrybucji Chrome Canary. Po jej aktywowaniu, nowy przycisk dostępny jest po prawej stronie paska adresu. Jeżeli na którejkolwiek z otwartych kart uruchomimy plik multimedialny (film bądź muzykę) to pojawi się on automatycznie.

2019-07-06 213549

Klikając w nowy przycisk, pojawi się "chmurka" z menu odtwarzania. Niestety, omawiana funkcja w obecnej wersji Chrome Canary niemal zawsze się zawiesza ale z pewnością jest to kwestia odpowiednich oprawek, które pojawią się niebawem.

Aby aktywować przycisk GCM Play/Pause, użytkownicy Canary Chrome muszą włączyć następującą funkcję: chrome://flags/#global-media-controls

Źródło: ZDNet