Instalki.pl » Aktualności » Software » Puppets to odpowiedź Microsoftu na Animoji od Apple
Piątek, 05 Lipiec 2019 19:08, Wpisany przez Piotr Malinowski
puppets 1
Zadziała nawet na słabszych sprzętach.

Tytułowe „technologie” to jeden z wielu sposobów wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki czujnikom nasza mimika zostaje odwzorowana na np. animowanym zwierzęciu czy potworze. Początek temu zjawisku dało Apple wprowadzając Animoji – teraz przyszedł czas na Microsoft.

Puppets, bo tak nazwana została funkcja, to element klawiatury SwiftKey. Obecnie można ją testować wyłącznie w wersji beta aplikacji, lecz za jakiś czas powinna trafić do ogółu. Z filmiku promującego dowiedzieć się możemy, że usługa pozwoli nam „zamienić się nam w pandę, kotka, dinozaura, psa oraz sowę.Osobiście nie widzę większego sensu w tego typu rozwiązaniach, lecz być może dla młodszych użytkowników Puppets okażą się świetną zabawą. Plus nowości od Microsoftu jest taki, że zadziała ona na prawie każdym smartfonie. Nie musimy więc posiadać flagowca – wystarczy urządzenie za kilkaset złotych żeby aplikacja SwiftKey obsłużyła tę funkcję wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość.

Puppets nie wymagają czujników stosowanych w droższych sprzętach – wykorzystują tylko przednią kamerkę, która skanuje naszą twarz.

Źródło: SwiftKey