Instalki.pl » Aktualności » Software » Wystartowała oficjalna strona projektu Fuchsia OS
Niedziela, 30 Czerwiec 2019 12:01, Wpisany przez Maksym Słomski
fuchsia os
Wszystko o nowym systemie Google.

Zapowiadany od 2016 roku nowy system operacyjny od Google wciąż owiany jest mgiełką tajemnicy. Mówi się, że Fuchsia OS zastąpi Androida, ale że będzie też dostosowana do działania na bardzo szerokiej gamie urządzeń. Firma Google chce popularyzować swój otwartoźródłowy projekt, efektem czego jest uruchomienie oficjalnej strony internetowej systemu Fuchsia OS.

Od teraz pod działającym już adresem Fuchsia.dev znajdziecie kompendium wiedzy, które pozwoli dowiedzieć się więcej na temat projektu. W tym miejscu firma z Mountain View umieściła bardzo obszerną dokumentację, która pomoże deweloperom lepiej zrozumieć to czym jest, a czym nie jest nowy projekt.

Uwagę twórców oprogramowania powinna zwrócić przede wszystkim ta podstrona. Dowiedzieć się na niej można tego jak działa system, przeczytać instrukcje na temat tworzenia aplikacji pod nowy system, czy nawet uruchomić proste instrukcje systemowe na wybranym przez siebie urządzeniu mobilnym.

fuchsia os strona

Według ostrożnych prognoz, Fucha OS ma zostać ukończona za ok. 2-4 lat. Sugeruje się, że system ten może zastąpić Androida i stać się wieloplatformowym dziełem działającym nie tylko na smartfonach i tabletach, ale także komputerach i telewizorach.

Źródło: Fuchsia.dev, inf. własna