Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox Preview dla Androida już jest i działa znakomicie
Piątek, 28 Czerwiec 2019 12:07, Wpisany przez Maksym Słomski
Firefox Preview Android
Bardzo ciekawa i szybka przeglądarka internetowa.

W 2016 roku firma Mozilla postanowiła podbić serca posiadaczy smartfonów z systemem Android za sprawą przeglądarki Firefox Focus. Mobilna wersja popularnego narzędzia stawiała na prywatność i szybkość działania, jednak nigdy nie zyskała ogromnej popularności. To nie było ostatnie słowo Mozilla Foundation.

Mozilla ogłosiła właśnie wydanie najnowszej wersji przeglądarki Firefox dla Androida. Nie myślcie sobie, że jest to tylko niewiele znacząca aktualizacja. Nowy Firefox Preview działa o wiele szybciej od poprzedniej apki (nawet dwukrotnie), a wszystko to za sprawą nowego silnika Gecko View, który ma przynosić wzrost wydajności porównywalny do tego, który przynosił Firefox Quantum.

Firefox Preview 4

Nowy Firefox Preview na samym starcie wita użytkownika możliwością wyboru jednego z dwóch wariantów kolorystycznych - ciemnego lub jasnego. Po zalogowaniu się do przeglądarki w oczy rzuca się od razu pasek adresu przeniesiony do dolnej części ekranu. Dzięki temu obsługa przeglądarki internetowej jedną ręką będzie wygodna nawet dla posiadaczy smartfonów z dużymi ekranami.

Firefox Preview 1


Internautom dbającym o swoją prywatność z pewnością przypadnie do gustu domyślnie włączona funkcja zapobiegania śledzeniu aktywności. Firefox Preview blokuje stosowne pliki, sprawiając, że przeglądanie zawartości sieci jest jeszcze szybsze.

Użytkownicy w wygodny sposób mogą układać swoje zakładki w grupy i później udostępniać je znajomym.

Firefox Preview 3

Premiera nowego narzędzia zwiastuje przy okazji złe wieści dla użytkowników Firefoxa Focus, którego rozwój zostaje wstrzymany na bliżej nieokreślony czas.

Najnowszą przeglądarkę Firefox Preview dla Androida pobierzecie w tym miejscu. Na tę chwilę nie wiemy, czy program pojawi się także w wersji na iOS. Zanim zabierzecie się za testy powinniście wiedzieć, że obecny wariant przeglądarki to wersja rozwojowa, która za jakiś czas zastąpi stabilne wydanie Firefoxa dla smartfonów i tabletów.

Źródło: Mozilla