Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa apka deepfake AI rozbierze każdą kobietę w kilka sekund
Czwartek, 27 Czerwiec 2019 14:20, Wpisany przez Maksym Słomski
DeepNude desktop 4
Jeden klik - i już!

W sieci udostępniona została kolejna aplikacja, która spodoba się zapewne dziesiątkom milionów internautów na całym świecie. Jeśli jesteście zafascynowani możliwościami sztucznej inteligencji deepfake (tej, która pozwalała tworzyć filmy porno z udziałem dowolnych celebrytów), to z pewnością zechcecie pobrać narzędzie DeepNude. Jego możliwości są zdumiewające.

DeepNude Desktop to przeznaczona dla systemów Windows i Linux aplikacja, która pozwala rozebrać dowolną kobietę na zdjęciu za pomocą jednego tylko kliknięcia. Tak, to działa - i to znakomicie. Aby uzyskać pożądany i realistyczny efekt twórcy aplikacji "nakarmili" sztuczną inteligencję 10 000 obrazów rozebranych przedstawicielek płci pięknej.

Efekty? Cóż, sami zobaczcie.

DeepNude desktop 1

DeepNude desktop 2

DeepNude desktop 3

Za stworzenie narzędzia odpowiada anonimowy internauta o pseudonimie Alberto. W wywiadzie udzielonym serwisowi Motherboard poinformował, że oprogramowanie bazuje na otwartoźródłowym algorytmie pix2pix, opracowanym na Uniwersytecie Kalifornijskim w 2017 roku.

Program działa na razie tylko z kobietami, bo "obrazy rozebranych kobiet dużo łatwiej było znaleźć sieci" - mówi Alberto. Mężczyzna zapowiedział stworzenie aplikacji rozbierającej także mężczyzn - w swoim czasie.

Aplikacja DeepNude Desktop w podstawowej wersji jest darmowa. W przypadku korzystania z opcji bezpłatnej na przerobionym obrazie wyświetla się znak wodny (oczywiście samo zdjęcie wolne jest od cenzury). Wersja premium apki kosztuje 99 dolarów i wyświetla mniejsze znaki wodne (które łatwo usunąć) oraz generuje zdjęcia wyjściowe w dużo lepszej jakości.

Apkę DeepNude Desktop pobierzecie tutaj, na oficjalnej stronie projektu. Musicie się jednak uzbroić w cierpliwość, bowiem zainteresowanie nią jest tak duże, że twórca chwilowo wstrzymał jej udostępnianie. Za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter poinformował, że udostępni ją ponownie za kilka dni.
Narzędzie DeepNude działa także w trybie offline - dzięki temu możecie być pewni, że zdjęcia obiektów waszych westchnień pozostaną bezpieczne na dyskach waszych komputerów.

Pamiętajcie, aby z aplikacji korzystać rozsądnie. Jeśli zdecydujecie się już przerabiać zdjęcia swoich koleżanek, nie publikujcie ich pod żadnym pozorem w sieci. Możecie komuś wyrządzić w ten sposób ogromną krzywdę. Bądźcie rozważni.

[Aktualizacja 28.06, godz. 13:38]: poznaliśmy właśnie dalsze losy aplikacji. Poinformował o nich sam twórca narzędzia. Więcej szczegółów w tym miejscu.

Źródło: DeepNude