Instalki.pl » Aktualności » Software » TOP 9: najlepsze aplikacje pogodowe
Środa, 26 Czerwiec 2019 19:02, Wpisany przez Maksym Słomski
jaka aplikacja pogodowa
Na gorące i te chłodniejsze dni.

Być może to gry są najbardziej zyskownymi aplikacjami mobilnymi, ale to właśnie aplikacje pogodowe biją rekordy pobrań i cieszą się kolosalnym zainteresowaniem wśród internautów.

Kilka dni temu na naszym facebookowym fanpage'u pytaliśmy Was o to, z jakich aplikacji do sprawdzania pogody korzystacie. Odzew był ogromny - dzięki!Dziś przyszła kolej na nasze propozycje. Oto najlepsze aplikacje pogodowe dostępne na Androida. Niektóre są dostępne także na iOS!

Meteo ICM


Na pewno nie jest to najpiękniejsza od strony szaty graficznej prognoza pogody dostępna na Androida, ale ze świecą szukać dokładniejszej aplikacji. Meteo ICM jest numeryczną prognozą pogody, która wyświetla wszystkie informacje na wykresach czerpanych z serwisu meteo.pl. Jest to jedna z tych prognoz, które "prawie nigdy się nie mylą".

Meteo ICM

Meteogramy pozwalają analizować nie tylko temperatur, ale także wilgotność powietrza, zachmurzenie, ilość opadów, ciśnienie i inne kluczowe informacje. Dane dostarczane przez Uniwersytet Warszawski dotyczą 2359 miejscowości.

Warto nadmienić, że Meteo ICM pomimo tego, że jest aplikacją darmową, jest całkowicie wolna od reklam!

Meteo ICM - pobierz

Storm Radar: Mapa pogody


Kolejna bardzo szczegółowa aplikacja pogodowa, która wbrew pozorom nie ostrzega wyłącznie przed burzami. Oczywiście nazwa zobowiązuje, więc program pozwala na śledzenie szlaków burzowych i huraganów, a nawet wyświetla w czasie rzeczywistym uderzenia piorunów.

Storm Radar

Użytkownicy aplikacji mogą sprawdzać prognozę pogody na dowolnym obszarze świata. Radar pozwala analizować sytuację na morzu i lądzie w zakresie 6 godzin w przód. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik aplikacji nakładał na mapę własne warstwy danych w taki sposób, aby odczytywać wyłącznie interesujące go informacje.

To kolejna po Meteo ICM apka, która uznawana jest za szalenie precyzyjną - jeśli tylko lubicie analizować informacje serwowane w naukowy sposób.

Storm Radar - pobierz


Pi**na pogoda


Spodziewaliśmy się, że to my zaskoczymy Was, ale nasza sonda na Facebooku dowiodła, że znacie doskonale prognozę pogody "z przymrużeniem oka", której autorem jest polski deweloper. Pi**na pogoda to aplikacja w humorystyczny sposób odwołująca się trochę do naszego zamiłowania do marudzenia. Program w niecenzuralny sposób nie tylko serwuje informacje pogodowe, ale przy okazji dosadnie komentuje aurę za oknem. Nawet jeśli za oknem zbiera się na deszcz, być może uśmiechniecie się spoglądając na ekran swojego smartfonu.

Pina pogoda

Aplikacja zapowiada pogodę maksymalnie do 7 dni "do przodu", wyświetla prognozę godzinową, pozwala ustawiać ostrzeżenia pogodowe, a także oferuje garść praktycznych widżetów. Co ciekawe: apka dostępna jest także na wybrane zegarki.

Pi**kna pogoda - pobierz


Google Pogoda


Pozwolimy sobie "polecieć klasykiem" i zaproponować Wam aplikację Pogoda Google. Nie wiem czy wiecie, ale dostępną z poziomu "Wiadomości i Pogoda Google" pogodynkę można łatwo wyciągnąć na ekran główny smartfonu. Praktyczny widget w bardzo czytelny i wesoły sposób (chodzi o wyświetlaną na zmiennych grafikach żabę) wyświetla aktualne warunki pogodowe, prognozę godzinową i 10-dniową.

Google Pogoda

Jak włączyć widget Google Pogoda? Wystarczy wejść w wyszukiwarkę w aplikacji Google Wiadomości (w wielu smartfonach skrajnie lewy ekran), a następnie wpisać hasło "pogoda". Gdy ta się wyświetli, kliknijcie w menu na które składają się trzy pionowe kropki, a następnie tapnijcie na "Dodaj skrót na ekranie głównym". Voila!

Google Pogoda - pobierz


AccuWeather lokalna pogoda


Propozycja z pozoru dość oczywista. Swojego czasu prognoza pogody AccuWeather preinstalowana była na wielu urządzeniach, przez co znana była wielu osobom, ale... przeważnie szybko odinstalowywana ze względu na nadmiar wyświetlanych reklam. Teraz sytuacja uległa znaczącej poprawki, a twórcy narzędzia chwalą się, że każdego dnia z ich programu korzysta... 1.5 miliarda (!) osób.

accuweather

AccuWeather dostępna jest w większości krajów na świecie, w tym oczywiście także w Polsce. W naszym kraju działają wszystkie najważniejsze funkcje aplikacji - na czele z temperaturami, prognozowaniem wilgotności powietrza, wiatru, opadów i zachmurzenia. W niedalekiej przyszłości w Polsce ma pojawić się także aktualizowana co minutę prognoza AccuWeather MinuteCast, która zapowiada pogodę w sposób nieomylny na dwie godziny do przodu.

AccuWeather - pobierz


Burzowo.info


Burze to wróg wszelakiej maści elektroniki korzystającej z zasilania sieciowego. Wielu Polaków lubi zawczasu wyłączać cenne sprzęty, jeszcze przed nadejściem burzy. Aplikacja Burzowo.info ostrzega użytkownika, gdy wykryje burzę w promieniu 20 km.

burzowo

Podobnie jak wiele innych programów związanych ze śledzeniem wyładowań, Burzowo.info w czasie niemalże rzeczywistym wyświetla dynamiczną mapę wyładowań nad Polską oraz całą Europą.

Burzowo.info - pobierz


Pogoda Yahoo


Prognoza pogody od Yahoo znajduje się w ścisłej czołówce najczęściej pobieranych aplikacji tego typu. Powód wydaje się dość prosty: mało która mobilna prognoza pogody wygląda tak dobrze. Do dyspozycji użytkowników oddano 24-godzinną i 10-dniową prognozę pogody, wyświetlane w niezwykle czytelny sposób.

Pogoda Yahoo

Na miłośników bardziej złożonych danych czekają interaktywne mapy satelitarne, wiatrowe i termiczne, a także informacje o wilgotności powietrza, ryzyku opadów, ciśnieniu, a nawet indeksie promieniowania ultrafioletowego. Apka ma swój widget i jest w stanie ostrzegać przed zagrożeniami dzięki funkcji alertów pogodowych.

Pogoda Yahoo - pobierz


Ventusky


Oto kolejne narzędzie pogodowe dla wymagających użytkowników, którzy ponad efektowny wygląd interfejsu cenią sobie szczegółowość i dokładność pomiarów. Ventusky w doprawdy nietuzinkowy sposób wyświetla wszystkie najważniejsze informacje pogodowe, którym przy okazji towarzyszy graficzny opis pokazujący zależności pomiędzy poszczególnymi zjawiskami.

Ventusky

W darmowej wersji użytkownicy mogą uzyskać informacje dotyczące temperatury, opadów i wgląd do szczegółowego, interaktywnego radaru. W opcji premium liczba danych wzrasta - wyświetlane są wtedy dane dotyczące wiatru, zachmurzenia, punktu rosy, ciśnienia, wysokości fali w zbiornikach wodnych, a zimą także pokrywy śnieżnej.

Ventusky - pobierz
 

Pogoda & Radar: prognoza pogody


Szukacie aplikacji pogodowej, która jest czytelna, schludna i minimalistyczna, a zarazem wyświetla prognozę niemalże w czasie rzeczywistym? Pogoda & Radar jest propozycją dla Was. Nawet w wersji bezpłatnej narzędzie wyświetla zaawansowane informacje dotyczące prognozy pogody, które aktualizowane są co 5 minut.

Pogoda Radar

Uwagę zwraca radar meteorologiczny prezentujący animowane obrazy prezentujące warunki pogodowe występujące na danym obszarze oraz prognozy krótko- i długoterminowe. Aplikacja obsługuje także ostrzeżenia przed intensywnymi opadami, burzami oraz wichurami.

Aby usunąć z reklamy z aplikacji, należy wykupić subskrypcję.