Instalki.pl » Aktualności » Software » Reverso Context – kontekst jest wszystkim (recenzja)
Sobota, 29 Czerwiec 2019 10:44, Wpisany przez Przemysław Kreft
Reverso Context
Dobry słownik przyda się w każdej sytuacji.

Przełamywanie barier językowych nigdy nie było łatwiejsze. W kieszeniach nosimy przecież urządzenia z dostępem do słowników internetowych, które w kilka chwil wyświetlą, a nawet przeczytają na głos, tłumaczenie wskazanego zwrotu. Synonimem smartfonowego słownika jest oczywiście Tłumacz Google, ale nie oznacza to, że nie istnieją godne uwagi aplikacje tego typu

Reverso Context – świetny słownik z przykładami i dodatkowymi funkcjami

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 8,59 zł - 67,99 zł za element / Android: 4.2 i nowsze
Reverso Context Jedną z ciekawszych jest z pewnością Reverso Context. To rozbudowany słownik i tłumacz językowy wyposażony w liczne funkcje dodatkowe. Aplikacja stawia na kontekst – słowa i zwroty podawane są wraz z przykładami użycia, wyświetlane są synonimy itd. Dodatkowym atutem jest wbudowany moduł do efektywnej nauki słownictwa.

Reverso Context obsługuje kilkanaście języków, jednak nie wszystkie dostępne są w parze z polskim. Mowę ojczystą możemy tłumaczyć na pięć najpopularniejszych (angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański).


Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna. Już podczas wpisywania wybranego słowa lub zwrotu pojawiają się podpowiedzi. Zamiast pisania możemy również wykorzystać dyktowanie na głos. Wyniki wyszukiwania podzielone są na kilka sekcji. Na początku wyświetlane są tłumaczenia i sugestie podobnych wyrażeń, które możemy wybrać. Niżej widzimy listę zdań z przykładami użycia i tłumaczeniem. W każdej chwili możemy odwrócić zadana parę języków, wyświetlić słownik synonimów dla danego wyrazu itp. Sporym atutem dla uczących się języków obcych jest również tablica z odmianą czasownika (koniugacja). Nie zabrakło także funkcji pobierania słowników do wykorzystania offline.

Reverso scr 1
Wspomniany moduł do nauki słownictwa pozwala na szybkie przygotowanie lekcji w formie fiszek. Wybierając zakres słownictwa, aplikacja może opierać się na ostatnio wyszukiwanych zwrotach, słowach zapisanych w ulubionych itp.

Reverso Context to rozbudowany słownik, który warto wypróbować. Nie obsługuje wszystkich języków, jednak dla najpopularniejszych stanowi ciekawe narzędzie wspomagające naukę. Korzysta się z niego bardzo sprawnie.


Czytaj również: Router, który rozwiązał moje problemy z Wi-Fi. Test TP-Link Archer C4000