Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak usunąć kogoś ze zdjęcia? Skorzystaj z tej aplikacji
Wtorek, 25 Czerwiec 2019 08:12, Wpisany przez Maksym Słomski
Bye Bye Camera
Szybko i skutecznie.

Znacie to. Macie w swojej kolekcji to jedno zdjęcie, na którym wyglądacie jak Candice Swanepoel / Brad Pitt, ale na fotografii znajduje się też były partner, osoba której nie lubicie lub po prostu przypadkowy przechodzień w japonkach i skarpetach, który oblizując się zerka w stronę obiektywu aparatu. A może zrobiliście świetne zdjęcie krajobrazu, ale ktoś wszedł Wam w kadr? Prośby o usunięcie ludzi ze zdjęć pojawiają się notorycznie na różnych forach fotograficznych. Teraz możecie usuwać niechciane osoby z dowolnego zdjęcia samodzielnie!

Aplikacja o nazwie Bye Bye Camera zyskuje na popularności w sieci. Narzędzie dostępne jest na razie wyłącznie w wersji na system iOS i kosztuje 3 dolary - na tyle niedużo, że być może warto dać mu szansę i sprawdzić jego możliwości. Twórcy z ekipy Do Something Good informują, że program korzysta ze sztucznej inteligencji YOLO, aby móc rozpoznawać sylwetki osób na zdjęciach, a następnie pozwalać na ich usunięcie. Efekty? Niezłe.

Najlepszy efekt można uzyskać wtedy, gdy cienie usuwanej sylwetki nie są zauważalne na zdjęciu - z usuwaniem ich narzędzie w zasadzie nie radzi sobie wcale, co pokazuje przykład zdjęcia zrobionego przez redaktorów serwisu Artnome.

Bye Bye Camera 2
Aplikacja ma problem z usuwaniem cieni - poza tym radzi sobie świetnie | Źródło: Artnome

Nawet, gdy sztuczna inteligencja zadziała w pełni poprawnie, wprawne oko zobaczy, że ze zdjęciem jest "coś nie tak". Efekt można natomiast śmiało nazwać satysfakcjonującym - zwłaszcza, że jest to narzędzie łatwe w obsłudze w zasadzie dla każdego.

Usuwanie postaci ze zdjęć używane było już dziesiątki lat temu jako jedna z technik propagandy. Jedna z najsłynniejszych przeróbek jest dziełem Sowietów i dotyczy Nikołaj Jeżowa, który był sukcesywnie usuwany ze zdjęć, na których pojawiał się obok Stalina.

Nikołaj Jeżow

Jak wypróbujecie apkę, dajcie znać!

Źródło: Artnome, Bye Bye Camera