Wibracje podczas oglądania seriali na Netflixie? Firma testuje nową funkcję

Piotr MalinowskiSkomentuj
Wibracje podczas oglądania seriali na Netflixie? Firma testuje nową funkcję
Hack Days, to wydarzenie, podczas którego Netflix prezentuje swoje dosyć specyficzne i niekonwencjonalne pomysły jeśli chodzi o rozwój usługi. Większość z propozycji tam przedstawianych stanowi jedynie ciekawostkę, lecz zawsze 1 lub 2 pomysły trafiają do użytkowników. Jak będzie tym razem?

Tegorocznym eksperymentem jest Project Rumble Pak, który działa na podobnych zasadach, co wibracje w kontrolerach do gier wideo. W kluczowych momentach filmu czy serialu (wybuch, eksplozja) nasz telefon miałby zacząć wibrować. Zabieg ten w zamierzeniu polepszyć ma odczucia odbiorców z oglądania treści na Netflixie.

Opcja ta zapewne mogłaby być włączona lub wyłączona w zależności od osobistych preferencji użytkownika, lecz trzeba przyznać, że jej wdrożenie do usługi streamingowej byłoby dosyć ciekawym rozwiązaniem. Tak jak już wspomniałem – Project Rumble Pak może trafić na platformę, ale niekoniecznie musi tak się stać.

Zaprezentowano także inne narzędzie, które można w zasadzie testować już teraz. Chodzi o The Voice of Netflix, czyli swoistą bazę dialogów z pierwszego sezonu serialu Crown. Co w tym niezwykłego? To, że na zalinkowanej wyżej stronie można wpisać jakiś tekst, a system przeszuka listę 2,340 wyuczonych słów z serialu i zacznie próbować łączyć je tak, aby wyprodukować dialog podobny do tego, co wstukaliśmy w pole. Nie jest to może coś nadzwyczajnego (i na ten moment stanowi jedynie ograniczoną ciekawostkę), lecz w przyszłości… kto wie?

Źródło: Engadget

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.