Instalki.pl » Aktualności » Software » Wibracje podczas oglądania seriali na Netflixie? Firma testuje nową funkcję
Piątek, 21 Czerwiec 2019 10:58, Wpisany przez Piotr Malinowski
netflix rumble

Niczym wibracje w kontrolerach.


Hack Days, to wydarzenie, podczas którego Netflix prezentuje swoje dosyć specyficzne i niekonwencjonalne pomysły jeśli chodzi o rozwój usługi. Większość z propozycji tam przedstawianych stanowi jedynie ciekawostkę, lecz zawsze 1 lub 2 pomysły trafiają do użytkowników. Jak będzie tym razem?

Tegorocznym eksperymentem jest Project Rumble Pak, który działa na podobnych zasadach, co wibracje w kontrolerach do gier wideo. W kluczowych momentach filmu czy serialu (wybuch, eksplozja) nasz telefon miałby zacząć wibrować. Zabieg ten w zamierzeniu polepszyć ma odczucia odbiorców z oglądania treści na Netflixie.

Opcja ta zapewne mogłaby być włączona lub wyłączona w zależności od osobistych preferencji użytkownika, lecz trzeba przyznać, że jej wdrożenie do usługi streamingowej byłoby dosyć ciekawym rozwiązaniem. Tak jak już wspomniałem – Project Rumble Pak może trafić na platformę, ale niekoniecznie musi tak się stać.Zaprezentowano także inne narzędzie, które można w zasadzie testować już teraz. Chodzi o The Voice of Netflix, czyli swoistą bazę dialogów z pierwszego sezonu serialu Crown. Co w tym niezwykłego? To, że na zalinkowanej wyżej stronie można wpisać jakiś tekst, a system przeszuka listę 2,340 wyuczonych słów z serialu i zacznie próbować łączyć je tak, aby wyprodukować dialog podobny do tego, co wstukaliśmy w pole. Nie jest to może coś nadzwyczajnego (i na ten moment stanowi jedynie ograniczoną ciekawostkę), lecz w przyszłości… kto wie?

Źródło: Engadget